פיטו פימייל קומפלקס - להקלה על תופעות גיל המעבר והאיזון ההורמונאלי
נקודות מכירה
בחרו אזור
בחרו עיר

מידע נוסף על קליימקס

מרבית הנשים בעולם המערבי חוות שינויים הורמונליים בסביבות גיל ה-50 לחייהן.

תקופה זו, המתרחשת כשש שנים טרם הפסקת המחזור בפועל, מוגדרת פיזיולוגית כ"הפסקת המחזור" (מנופאוזה) או כפי שהיא מכונה "גיל המעבר", ומופיעה בשל ירידה הדרגתית בייצור ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון, על-ידי השחלות, עד להפסקתו המלאה.

נשים רבות סובלות בתקופת זו בחייהן ולאחריה, מתסמינים מטרידים ולעיתים אף מגבילים וביניהם גלי-חום, הזעת לילה מוגברת, שינויים קיצוניים במצב הרוח, ירידה בדחף המיני, כאבי ראש, הולם מוגבר, סחרחורות, קוצר נשימה ויובש בנרתיק.

תסמינים אלה עלולים לשבש את מהלך החיים היומיומי ולפגוע באיכות חייה של האישה.

הטיפול הרפואי המקובל כיום הוא טיפול הורמונלי חלופי (Hormone Replacement Therapy) הכולל מתן הורמונים נשיים (אסטרוגן או אסטרוגן משולב עם פרוגסטרון).

אולם, הסיכון וחוסר הוודאות הכרוכים בטיפול הורמונלי חלופי, כפי שהתפרסמו לאחרונה במספר מחקרים בולטים, הובילו לחיפוש אחר תכשירים טבעיים, אשר אינם על בסיס הורמונלי.

קליימקס הוא תכשיר טבעי ייחודי להקלה מיידית על תסמיני גיל המעבר אשר פותח במעבדות החברה.

קליימקס מכיל רכיבים פעילים בשילוב עם תמציות תיקניות של צמחי מרפא ומהווה פתרון טבעי ובטוח עבור נשים אשר אינן מעונינות ליטול הורמונים.

אודות הרכיבים

דונג קוואי

דונג קוואי משמש ברפואה הסינית מזה אלפי שנים לטיפול בבעיות בריאות של נשים, נחשב ל"מחזק רחם" ונמצא יעיל להקלת תסמיני גיל המעבר כגון מחזור לא-סדיר, עצבנות, עייפות, חולשה, חוסר שינה ושיכחה ובמיוחד על גלי-חום.

קמומיל

צמח מרפא זה, המוכר גם בשם בבונג, ידוע כמפחית מתח וחרדות ותורם לשינה קלה.

הקמומיל משמש להקלה גם על תופעות הקשורות למתח כגון כאבים עוויתיים, תסמיני PMS והעדר ווסת (כתוצאה מאנורקסיה, למשל).

הצמח מכיל מספר רב של רכיבים פעילים (שמנים אתריים, פלבונואידים, חומצות אורגניות) האחראיים למספר השפעות פרמקולוגיות:

· השפעה נוגדת-דלקת
· השפעה מרגיעה במצבי מתח, חרדה וחוסר שינה
· השפעה נוגדת עוויתות ומרגיעה שרירים חלקים

סיכום תוצאות מחקר ב-קליימקס

השפעתו של קליימקס על תסמינים של גיל המעבר נבדקה במחקר בראשותו של ד"ר ק. קופרשטיין ובשיתוף פרופ' ב. קפלן, סגן נשיא האגודה הישראלית לגיל המעבר מן המרכז לטיפול בגיל המעבר, מרפאות חוץ, שירותי בריאות כללית, פתח-תקוה.

במחקר השתתפו 55 נשים בריאות בגילאי 45-65, אשר לא הופיע אצלן ווסת משך חצי שנה ויותר, סבלו מגלי-חום והזעת לילה בתדירות של לפחות 3 פעמים ביום, ולא קיבלו טיפול הורמונלי חלופי (קונבנציונלי או טבעי) לפחות חצי שנה טרם תחילת המחקר.

(לא נכללו במחקר נשים עם היסטוריה של גידול שפיר בחלל הרחם; דימומים לא-סדירים; ממצאים לא תקינים בבדיקת אולטרה סאונד; נשים הסובלות ממחלות כלי-דם של הלב או מאירועים לבביים; נשים בעלות יתר-לחץ-דם; נשים אשר לקו באירוע מוחי, נשים הסובלות מהפרעות תרומבואליטיות, נשים הלוקות במחלות ממאירות ומעשנות כבדות).

כל הנשים עברו בדיקות מעבדה לקביעת פרופיל הורמונלי (אסטרוגן, FSH, LH), בדיקת אולטרה-סאונד, ומילאו בתחילת המחקר שאלון הערכה מובנה למדידת איכות חיים אודות תדירות (מספר פעמים ביום) ועוצמת התסמינים מהם סבלו.

להלן התסמינים אשר נבדקו במסגרת השאלון:
· גלי-חום ביום ובלילה
· עצבנות
· עייפות
· הפרעות בשינה
· כאבי ראש
· דיכאון
· דפיקות לב
· ירידה בריכוז

עוצמת התסמינים הוגדרה על-פי סולם הדירוג הבא:
קל (Mild) - גלי חום קצרים ללא הזעה אשר אינם מפריעים לפעילות יומית.
בינוני (moderate) - גלי חום עם הזעה.
קשה (Sever) - גלי חום עם הזעה הגורמים להפסקת פעילות.

הנשים חולקו אקראית ל-2 קבוצות:
קבוצת התכשיר (n=27) וקבוצת הפלסבו (n=28). המינון הטיפולי היה 5 לכסניות ביום בין הארוחות.

הטיפול והמעקב נמשכו 12 שבועות במהלכם מילאו כל המשתתפות שאלון יומי אודות תדירות ועוצמת גלי החום וכן לגבי תסמינים נוספים של גיל המעבר בעלי השלכה על איכות חייהן.

בסיום המעקב נערכו שוב בדיקות הורמונליות ובדיקת אולטרה-סאונד, לצורך השוואה.

תוצאות המחקר

הפחתה של 96% בתדירות גלי-החום
נמצא כי בקרב הנשים אשר נטלו קליימקס חלה ירידה משמעותית בתדירות גלי החום כבר בשבוע הראשון לטיפול עד להיעלמות כמעט מוחלטת של גלי החום לאחר 3 חודשי טיפול.  

ירידה של 96% בתדירות גלי החום בטיפול עם קליימקס לעומת 25% בלבד בקבוצת הפלסבו.

הפחתה של 90% בעוצמת גלי-החום
ממוצע עוצמת גלי החום פחת ב-40% כבר במהלך החודש הראשון לטיפול וב-90% בחודש השלישי.

הגבה מקסימלית לטיפול
כל הנשים הגיבו לטיפול ודיווחו על הפחתה בתדירות גלי החום. 88% מן הנשים דיווחו כבר במהלך החודש הראשון על הפחתה משמעותית בתדירות גלי החום (הפחתה של יותר מ-50%) וכ-90% מן הנשים דיווחו בתום החודש השלישי על היעלמות כמעט מוחלטת של גלי החום.

הפחתה של 45% בתסמינים אחרים של גיל המעבר
המשתתפות במחקר ציינו כי חשו הטבה ניכרת בשינה, בעקבות הטיפול בקליימקס וכן ירידה של 45% בתסמינים אחרים של גיל המעבר כגון שינוי מצב רוח, עייפות, פעילות יומיומית והגברת יכולת הריכוז, אשר הביאו לשיפור משמעותי באיכות חייהן.

לא נצפו שינויים בעובי רירית הרחם ובפרופיל ההורמונלי בשתי הקבוצות, ולא התקבלו דיווחים על תופעות לוואי חריגות.

בעקבות התוצאות שהתקבלו במחקר קבע ד"ר קופרשטיין כי התוצאות מצביעות על כך שאין כל ספק כי לקליימקס מקום עכשווי ועתידי בטיפול בגלי-חום ובשיפור באיכות חיים.

התוצאות אשר התקבלו בטיפול עם קליימקס תואמות לתוצאותיהם של טיפולים קונבנציונליים  בתכשירי HRT, ועל-כן ניתן להשתמש קליימקס  באופן בטוח ויעיל כטיפול בתסמינים האקוטיים של גיל המעבר

Reference:
“The Immediate Effect of Natural Plant Extract, Angelica sinensis and Matricaria hamomilla (Climex) for the Treatment of Hot Flushes in Menopause”. C. Kupfersztain , C. Rotem, R Fagot, B. Kaplan Clin Exp Obstet Gynecol. 2003;30(4):
203-6.

 

מוצר זה אינו תרופה ולא נועד להחליף טיפול רפואי. המידע לעיל אינו מבוקר על ידי משרד הבריאות.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה