חוזרים לעשות ספורט? כך תעשו את זה נכון

ספורט ותנועה
1 מרץ 2022
בשורה התחתונה, מה הכי חשוב לדעת?
  • חזרה לשגרת אימונים לאחר הפסקה ממושכת, צריכה להיות הדרגתית. עומס יתר עלול לגרום לפציעות ספורט ולפגוע באיכות החיים שלכם באופן משמעותי.
  • כורכום הוא אחד הצמחים הנחקרים ביותר בתחום הדלקת והכאב בזכות רכיב פעיל המצוי בו, שנקרא כורכומין.
  • לכורכומין זמינות ביולוגית נמוכה ביותר, לכן חשוב לבחור תוסף תזונה עם פטנט ספיגה שיעילותו נחקרה קלינית, אשר משפר את ספיגת הכורכומין ומשך שהייתו בדם.

תקופת הסגר הגיעה לסיומה ואיתה גם התירוצים. אם עד עכשיו התאמנם בריצה למרחקים קצרים מהמקרר אל הספה ובחזרה, כעת עם ההקלות במגבלות, אפשר להתחיל להחזיר את הגוף לשגרת אימונים בריאה.

עיסוק בכושר ובספורט מומלץ וטוב לבריאות. פעילות גופנית המתבצעת על בסיס קבוע חשובה לתפקוד הגופני, עוזרת לפיתוח הגוף, לפורקן מתחים, מפחיתה את הגורמים מחוללי המחלות וחשובה גם לנפש ולשיפור מצב הרוח. יחד עם זאת, חזרה לשגרת אימונים לאחר הפסקה ממושכת היא משימה לא קלה שצריכה להיעשות בהדרגתיות ואף עלולה לגרום לפציעות ודלקות אם אינה מבוצעת כמו שצריך.

מה קורה לגוף כשמפסיקים להתאמן?

לצערנו, לא ניתן "לצבור" כושר גופני. גם אם אתם ברמת כושר גבוהה, לא תוכלו לשמר את היכולת הגופנית ללא פעילות על בסיס קבוע. ככל שההפסקה משגרת האימונים שהורגלתם אליה הייתה ממושכה יותר, כך גם השינויים שהגוף עובר. אחד מהם לדוגמא הוא הפחתת מסת השריר בגוף. חשוב שתיקחו בחשבון שהגוף שחוזר לפעילות אחרי הפסקה ארוכה הוא לא הגוף שהיה בעבר, במיוחד אם זנחתם את האימונים לחלוטין. אם לפני כן הייתם עושים תרגילים מסוימים בקלות, היום אתם עשויים למצוא את עצמכם מתקשים גם במשימות שנראו לכם בעבר פשוטות.

אחרי הפסקה ארוכה, הגוף שלכם עוד לא מוכן לעמוד באותם עומסים שהרגלתם אותו בעבר, ולכן אם תנסו לחזור ישירות לאותה שגרת אימונים ישנה, בצורה לא הדרגתית ולא מבוקרת, אתם עלולים לגרום לנזקים כמו: דלקות, קרעים בשרירים ובגידים ועוד פציעות ספורט שונות. בנוסף, מעבר לנזקים הפיזיים שיכולים להיגרם במצב של חזרה לשגרת אימונים לא הדרגתית, השבירה הנפשית, מאי העמידה בציפיות שלכם, תהיה קשה לא פחות ולכן רצוי להתאים את המצב החדש להתחלה החדשה שאתם עומדים בה.

חזרתי לפעילות ואני מרגיש/ה כאב- למה זה קורה?

כאב הוא אזעקה. זוהי הדרך של המוח להתריע על בעיה או נזק באיבר או אזור בגוף. במקרים רבים מדובר בבעיה קלה החולפת מעצמה ואיתה גם הכאב. אך אם העמסתם על הגוף יותר מדי, יתכן והוא מאותת לכם על זה. הכאבים הנפוצים ביותר הם כאבים ממקור שרירי או כאבי מפרקים- כאבים כתוצאה מפציעת ספורט או כאבים הנובעים מפעילות מאומצת. כאבים מסוג זה מלווים בדרך כלל בתהליכי דלקת משמעותיים. במקרים מורכבים, התעלמות מכאב עשויה לגרום להתפתחות של נזק חמור יותר. אם הדלקת אינה מטופלת ונמשכת זמן רב, הכאב ימשיך להציק ואף עלול להתגבר ולפגוע באיכות החיים שלכם בצורה משמעותית. הדלקת עלולה להוביל לבעיות בתפקוד מערכת השרירים, המפרקים, הגידים והשלד, ועל כן חשוב להקדיש לנושא תשומת לב ולפעול על מנת למנוע את התפתחותה של הדלקת.

איך נוצרות דלקות ספורט?

בזמן מאמץ גופני מופעל עומס רב על הרקמות, אשר עלול לגרום למתיחה או אפילו לקרע. במצב זה, הרקמה הפגועה משחררת חומרים שמאותתים למערכות הריפוי וההחלמה הטבעיים של הגוף להיכנס לפעולה. הדלקת היא למעשה תגובה טבעית של המערכת החיסונית לנזקים הנוצרים ברקמות הגוף. בעקבות הדלקת פועל הגוף לבניית רקמות חדשות שמחליפות את אלו שנהרסו. בשלב זה, רקמות חיבור חדשות נוצרות ומאחות את הקרע.

כאשר מתפתח תהליך דלקתי משמעותי, ניתן לחוש כי המקום הפגוע נפוח ורגיש למגע. יתכנו קשויות בשרירים מסביב לפציעה, ואם הפציעה חלה באזור המפרק, גם טווח התנועה של המפרק עלול להיפגע. הכאב כשלעצמו משמש כאות אזהרה לכך שקיימת פגיעה וכי כעת יש לנוח או להוריד מעומס האימון. אם נדע כיצד להיאבק בדלקת, נוכל להקל על הכאב ואף להיפטר ממנו לגמרי.

כורכומין – הצמח הנחקר בעולם בתחום הדלקות

אם אתם סובלים מכאב כתוצאה מדלקת במערכת התנועה ולא מהיום, סביר להניח שניסיתם לא מעט דרכים להקל על מצבכם. בטח גם שמעתם על היתרונות של שורש הכורכום. אם טרם שמעתם על נפלאות הכורכום, וגם אם כן, תנו לנו להראות לכם למה מדובר בצמח המרפא היעיל ביותר בעולם לטיפול בדלקות.

כורכום הוא לא רק תבלין, הוא אחד מצמחי המרפא העתיקים והידועים ביותר בעולם. כיום הכורכום הוא אחד מהצמחים הנחקרים ביותר בתחום הדלקת והכאב בזכות החומר הפעיל שבו, כורכומין. כורכומין הוא חומר המכיל מגוון רחב של נוגדי חמצון ורכיבים טבעיים אנטי דלקתיים המסוגלים לעכב אנזימים ורכיבים נוספים הגורמים לדלקות. יתרונותיו של הכורכומין נבדקו והוכחו באלפי מחקרים מדעיים וקליניים והוא מומלץ על ידי מספר גדל והולך של רופאים לטיפול בכאבים במערכת התנועה ובמצבים דלקתיים אחרים. מעבר לכך, בזכות יכולת נוגדת החמצון הגבוהה שלו, הוא גם מסייע להגנה הטבעית ולתפקוד תקין של מערכת החיסון, כך שעם כורכומין אתם מרוויחים חיזוק כפול לגוף שלכם – במיוחד בתקופה שכזו.

קיימים לא מעט סוגי כורכומין בשוק, אבל כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר כדאי לבחור במוצר הטוב והיעיל ביותר. מדובר בחומר שלגוף קשה מאוד לקלוט אותו לדם, ולכן רצוי לבחור בתוספים עם פטנט נחקר, אשר יעילותם הקלינית הודגמה מחקרית ושזמן השהייה שלהם בדם הוא ממושך, בין 8-12 שעות. כמו כן, חשוב לוודא שהתוסף מגיע בצורת נטילת נוחה לבליעה ובטכנולוגיה המאפשרת ספיגה טובה לעוצמה רבה יותר. אופציה כזו יכולה להיות בכמוסות סופט ג'ל, המאפשרות להכניס בכמוסה חומר נוזלי שמשתחרר מהר יותר בגוף, מה שעוזר לספיגה יעילה.

כורכומין – מחזיר אתכם חזרה למסלול!


גלו עוד באותו נושא

מגנזיום
ספורט ותנועה
1 מאי 2022

מגנזיום: מדוע הוא חשוב לבריאות שלנו ומי עלול לסבול מחוסר?

מגנזיום חשוב לבריאות הלב וכלי הדם, לפעילות תקינה של השרירים ומערכת העצבים. חוסר במגנזיום נפוץ בכל שכבות האוכלוסייה בגלל מחסור במי השתייה ואופי התזונה. מי...
ספרו לי עוד
מלחים וספורט
ספורט ותנועה
9 מרץ 2022

מלחים וספורט: חשיבות תוספי מלח לספורטאים

כדורי מלח לשמירה על מאזן מלחים תקין מבטיחה את בריאותו של הספורטאי, מונעת התכווצויות שרירים וחולשה ותורמת לרמת ביצועים טובה יותר. סקרנים לדעת איך? המשיכו...
ספרו לי עוד
שיפור ביצועי ספורט
ספורט ותנועה
9 מרץ 2022

שיפור ביצועי ספורט

אנחנו מתאמנים בגלל מספר סיבות, חלקנו ספורטאים שרוצים לראות שיפור ביצועים, חלקנו רוצים להיכנס לכושר כחלק מאורח חיים בריא וחלקנו מעוניינים להרזות. אבל דבר אחד...
ספרו לי עוד
התכווצויות שרירים אחרי פעילות גופנית: למה זה קורה?
ספורט ותנועה
1 מרץ 2022

התכווצויות שרירים אחרי פעילות גופנית: למה זה קורה?

התכווצויות שרירים כתוצאה מספורט הם תופעה שכיחה, במיוחד כאשר מתחילים להתאמן או חוזרים לאימונים לאחר תקופת ממושכת. מה עושים כדי להקל מצב של התכווצויות שרירים?...
ספרו לי עוד
כאבי שרירים: הקשר לקו אנזים Q10
ספורט ותנועה
9 מרץ 2022

כאבי שרירים: הקשר לקו אנזים Q10

נוטלים תרופות להורדת כולסטרול וסובלים מכאבי שרירים? כנראה שמדובר בפגיעה בייצור קו אנזים Q10 . איך נטילת Q10 יכולה לסייע ומה כדאי לדעת לפני שבוחרים?...
ספרו לי עוד
ספורט ותנועה
9 מרץ 2022

5 טיפים שיעזרו לכם להישאר פעילים בחורף

אפילו חובב האימונים המסור ביותר יכול להתקשות לצאת לאימון בחורף כשמזג האוויר קר, גשום וסוער. הנה 5 טיפים מועילים שיעזרו לכם להישאר פעילים החורף.
ספרו לי עוד

אולי יעניין אתכם גם

כורכומין ליקוויד ג'ל

כורכומין ליקוויד ג'ל

תמצית כורכום איכותית בכמוסות סופטג'ל ובתוספת שמני כורכום.
לפרטים נוספים
מגנזיום ציטראט בתוספת ויטמין B6

מגנזיום ציטראט בתוספת ויטמין B6

טבליות של מגנזיום ציטראט יחד עם ויטמין B6  
לפרטים נוספים
אומגה מקס

אומגה מקס

שמן דגים מרוכז המכיל מינון גבוה במיוחד של אומגה 3.
לפרטים נוספים
מולטי יו ספורט

מולטי יו ספורט

מולטי ויטמין-מינרל, המועשר בנוגדי חמצון, חומצות אמינו, אנזימי עיכול ותמציות צמחים
לפרטים נוספים

הרשמו לניוזלטר שלנו
הירשמו עכשיו לניוזלטר של סופהרב וקבלו עדכוני אורח חיים בריא!