• -
  • -

פרוביוטיקה זהו שם כולל לקהילות החיידקים הטובים המתקיימות דרך קבע באזורים שונים בגופינו. כל אזור כזה מכונה פלורה, כאשר הפלורה הגדולה ביותר היא במעי. מדובר על מערכות אקולוגיות המורכבות ממשפחות של חיידקים שחיות ביחסי גומלין עם הגוף המאכסן ומסייעות באופן פעיל לתפקודו התקין. אמנם לא כולנו עושים את הקשר בין חיידקים פרוביוטיים לבין הגרון, אבל חשוב לדעת שפעילותם של החיידקים אינה מוגבלת למערכת העיכול בלבד, שכן פלורה נוספת של חיידקים קיימת גם בחלל הפה.

בליס K12 – החיידק לחלל הפה ולבריאות אוראלית

בליס הינו חיידק פרוביוטי מיוחד לחלל הפה. החיידק מתיישב ומשתרש בחלל הפה ובגרון ובכך יוצר מאזן חיובי כנגד חיידקים מחוללי מחלה (פתוגנים) או במילים אחרות, מונע את התפתחותם ושגשוגם.* בליס התגלה בניו-זילנד, שם במשך שנים רבות צוות מחקר בראשות פרופ' ג'ון טאג בדק וניתח דגימות רוק של ילדים במטרה למצוא הבדלים ביניהם. פריצת הדרך התרחשה כאשר הצליחו לבודד החוקרים את הזן הספציפי מילד בריא שבמהלך תקופה של 6 שנים לא סבל כלל מכאב גרון.

רגע לפני שדלקת הגרון משיגה אתכם

תקופת המעבר היא תקופת השגשוג וההתעוררות של דלקות הגרון. ההידבקות היא קלה מאוד, דרך האוויר ברסס של שיעול או התעטשות, ומי שחולה וטרם התחיל טיפול יכול להדביק את הסביבה. ברוב הבתים אדם אחד חולה ידביק את כל המשפחה, ובגנים ובבתי הספר מספיק ילד אחד חולה שידביק את כל הילדים סביבו.

הקשר בין בליס K12 לחיידק הסטרפטוקוק

אחד מזני החיידקים הנפוצים ביותר בחלל הפה בקרב מבוגרים וילדים הוא הסטרפטוקוק. זהו חיידק שכיח בעיר בעונת החורף הגורם בדרך כלל רק לדלקת גרון, אולם במקרים נדירים יותר עלול להפוך לחיידק טורף אלים וקטלני. הטיפול הרגיל בדלקת גרון חיידקית הוא באמצעות אנטיביוטיקה. אולם לאנטיביוטיקה, כאמור, חסרון אחד משמעותי והוא הפגיעה ההיקפית שהיא גורמת, לחיידקים מחוללי המחלה ולחיידקים הטובים כאחד.

הזן הייחודי של הבליס K12 מעכב גדילה והתרבות של חיידקים שליליים ובמיוחד את אלו ממשפחת הסטרפטוקוקיים הגורמים לדלקות שקדים, דלקות אוזניים, ריח רע מהפה ועששת.*

בליס K12 קיבל אישור FDA כ- GRAS המוכיח את בטיחותו לשימוש.

*References:

*Eur Rev Med Pharmacol Sci 2016; 20 (21): 4601-4606
**Oral Microbiol Immunol. 2007 Apr;22(2):126-30

אהבת? שתף עם החברים!

גולשים שקראו מידע זה התעניינו גם ב:

נרשמים לניוזלטר סופהרב

ומקבלים עדכונים לאורח חיים בריא !

הצטרפו עכשיו

עקבו אחרינו

יצירת קשר

נשארתם עם שאלות? צוות המומחים המקצועי שלנו ישמח לסייע - מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן לפנות אלינו גם בטלפון בימים א'-ד' בין השעות 17:30 - 8:30 וביום ה' בין השעות 8:30-16:30
או בצ'אט שבתחתית העמוד