• -
  • -

icoלא רק בזמן אנטיביוטיקה: השימושים הרבים של הפרוביוטיקה

פרוביוטיקה. כולם מדברים עליה ואומרים שצריך אותה, ונחשו מה? הם צודקים! אבל לפני שתוכלו להבין איזה פרוביוטיקה הכי מתאימה לגופכם, עליכם לדעת מה היא בדיוק הפרוביוטיקה ואילו תפקידים שונים היא יכולה למלא בבריאותכם.
ספוילר: היא חיונית כמעט בכל! בואו נתחיל >>

פרוביוטיקה - חיידקים טובים

כשאתם שומעים את המילה חיידקים, מה הדבר הראשון שעולה לכם לראש? אם האסוציאציה הראשונה שקפצה לכם היא שלילית, אתם לא לבד! אבל, חשוב שתדעו- לא כל החיידקים רעים! הגוף שלנו זקוק לחיידקים מסוימים שיעזרו לו להישאר בריא. אותם חיידקים הם "חיידקים טובים" או בשמם המוכר יותר פרוביוטיקה!

פירוש המילה פרוביוטיקה הוא "למען החיים" וכשמה כן היא, הפרוביוטיקה היא שם כולל לקבוצה של "חיידקים טובים", הנמצאים באופן טבעי במערכת העיכול שלנו ונוטלים חלק חשוב בתפקודו התקין של הגוף. אותם חיידקים חשובים לשמירה על האיזון החיידקי הטבעי באזור המעיים, נלחמים בחיידקים רעים מחוללי מחלות ומסייעים למגוון בעיות שונות ובהגנה כללית על הגוף. 

במצב תקין, מאזן החיידקים במעיים צריך להיות כ-85% חיידקים טובים ולכל היותר 15% חיידקים רעים. במידה והיחס הזה מופר, מסיבה כלשהי, הגוף שלנו מגיב בצורות שונות וכדי לעזור לו יש להשיב את האיזון למצבו הטבעי באמצעות הוספה של פרוביוטיקה. 

עד לאחרונה הוזכרה הפרוביוטיקה בעיקר בכל הקשור למניעת תופעת לוואי בזמן אנטיביוטיקה, אולם לפרוביוטיקה יתרונות רבים נוספים שבגללם הוספתה לתזונה שלכם נחוצה לאורך כל ימות השנה. בואו נכיר אותם:

פרוביוטיקה- שחקן חיזוק מרכזי

פרוביוטיקה למערכת העיכול

במערכת העיכול שלנו יש מעל חמש מאות סוגי חיידקים פרוביוטיים בעלי תפקיד מכריע בתהליכי הפירוק והעיכול של המזון ובסיוע לייצור של ויטמינים. פגיעה באיזון החיידקים הטובים במעיים משבשת את תפקוד מערכת העיכול, מצב שעלול להוביל לבעיות עיכול שונות כמו גזים, שלשולים, תחושת מלאות, נפיחות ואי נוחות. לכן, נטילת פרוביוטיקה חשובה עוד יותר עבור הסובלים מבעיות עיכול.

פרוביוטיקה לנשים

פרוביוטיקה יכולה לסייע לנשים הסובלות מדלקות בדרכי השתן, קנדידה, זיהומים וגינליים ופטרת ואגינלית. נרתיק האישה מאופיין באופן טבעי באוכלוסיית חיידקים, כאשר החיידקים הדומיננטיים באזור הם החיידקים הלקטובציליים, שהינם חיידקים טובים החיוניים לשמירה על הבריאות האינטימית ועל דרגת חומציות נכונה בנרתיק. במצב תקין קיים איזון בין סוגי החיידקים בנרתיק, אבל כאשר מופר האיזון, נפגעת ההגנה הטבעית וזיהומים שונים יכולים להתפתח. נטילת פרוביוטיקה לנשים תסייע להחזיר את האיזון הנכון של חיידקים פרוביוטיים במערכת העיכול ובנרתיק, תשמור על היגיינת המערכות ותעזור במלחמה מפני מזהמים.

פרוביוטיקה לדלקת גרון חיידקית

אחד החיידקים המוכרים ביותר שגורמים לדלקות גרון הוא חיידק הסטרפטוקוקוס. כיום ידוע כי ישנם חיידקים פרוביוטיים ספציפיים ופטנטים כמו blis k12, הייעודיים לאזור הלוע וחלל הפה, אשר תופסים את מקומו של החיידק סטרפטוקוק A, וכך יוצרים מאזן חיובי נגד החיידקים המזהמים ומונעים ממנו להצמיח מושבות ולהתרבות. בצורה זו נבלם הסטרפטוקוק ויורד הסיכון להתפתחות מחלות גרון.

חיידקים טובים לילדים ולפעוטות 

החיידקים הטובים שמאכלסים את מערכת העיכול של כולנו נמצאים כמובן גם אצל הקטנטנים. אצל תינוקות במיוחד, בגלל שהרכב החיידקים עדיין לא יציב, ונתון לתנודות והשפעות רבות, הרבה פעמים חיידקים מסוג מסוים שפחות רצויים משתלטים ולא נותנים לחיידקים שאמורים להתפתח במצב תקין לגדול. מחקרים רבים שבחנו את התרומה של פרוביוטיקה לילדים הראו שהוספת פרוביוטיקה לתינוקות וילדים יכולה לשפר את תפקוד מערכת העיכול שלהם ולמנוע בעיות עיכול רבות וכך להכשיר את המעי שלהם לשנים הבאות כבוגרים. הוספת פרוביוטיקה לתזונה היומית של הילד, מבטיחה איזון תקין של חיידקים במערכת העיכול שלו ולמנוע בעיות רפואיות שונות הקשורות לאיזון לא תקין של חיידקים במערכת העיכול כגון שלשולים, כאבי בטן ועיכול לקוי

אז עכשיו, אחרי שהכרתם את הפרוביוטיקה והתפקידים השונים שהיא ממלאת בבריאותכם, הקפידו לבחור בתוספים המותאמים לגילכם, לבעיות והתסמינים בהם אתם רוצים לטפל. החיידקים הטובים יהפכו להיות החברים הטובים ביותר שלכם והגוף יאמר לכם תודה!

 

אהבת? שתף עם החברים!

גולשים שקראו מידע זה התעניינו גם ב:

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

עובדות מעניינות שכדאי לדעת

נרשמים לניוזלטר סופהרב

ומקבלים עדכונים לאורח חיים בריא !

הצטרפו עכשיו

עקבו אחרינו

יצירת קשר

נשארתם עם שאלות? צוות המומחים המקצועי שלנו ישמח לסייע - מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן לפנות אלינו גם בטלפון בימים א'-ד' בין השעות 17:30 - 8:30 וביום ה' בין השעות 8:30-16:30
או בצ'אט שבתחתית העמוד