• -
  • -

icoמערכת העיכול עושה לכם בעיות? 6 בעיות עיכול, פתרון אחד

בעיות במערכת העיכול תופסות חלק גדול בחייהם של אנשים רבים, והן יכולות להיות מטרד רציני ואף לגרום לסבל ממשי בכמה תחומים בחיים. אבל לפני שנסביר איך אפשר להתמודד איתן, האם אתם יודעים למה בעיות עיכול מתרחשות? בואו נרד לשורש הבעיה ונבין מה קורה במערכת העיכול שלנו.

בגדול, חשוב לדעת שמערכת העיכול שלנו מאוכלסת על ידי מיקרו-אורגניזמים רבים שכולם יחד נקראים מיקרוביום, והם כוללים חיידקים, פטריות ואפילו נגיפים. רוב החיידקים הנמצאים במערכת העיכול הם חיידקים טובים, פרוביוטיים, בעלי חשיבות רבה בתהליכי הפירוק והעיכול של המזון ובסיוע לייצור של ויטמינים. פגיעה באוכלוסיית החיידקים במעי הנקראת גם פלורת המעיים משבשת את תפקוד מערכת העיכול ואז יכולות להופיע גם בעיות שונות במערכת העיכול.

רגע, אתם בטח שואלים את עצמכם עכשיו ממה בכלל נגמרת פגיעה באיזון? ובכן, זו יכולה להיגרם מסיבות שונות וביניהן תזונה לקויה, אכילת מזון מתועש, נטילת אנטיביוטיקה ואפילו בגלל מצבי לחץ וסטרס. החדשות הטובות הן שהוספת פרוביוטיקה עשויה לסייע בשיפור התפקוד ולהחזיר את האיזון התקין.

בעיות עיכול בהם כדאי לשקול הוספת פרוביוטיקה

שלשולים

שלשולים והקאות הם תסמינים הנגרמים בדרך כלל כתוצאה מהידבקות בחיידקים ווירוסים שונים, למשל נגיף "הרוטה" או חיידק "הסלמונלה" הגורמים לשלשולים, הקאות, אך גם בחילות וכאבי בטן. מחקרים מראים שתוספת של חיידקים פרוביוטיים מסייעת להחזיר את האיזון למערכת העיכול, ובכך מקצרת את זמן המחלה ומפחיתה את עוצמת השלשולים.


מחלות כתוצאה מזיהום

מחלות של מערכת העיכול כתוצאה מזיהום עלולות להופיע בעקבות הקפדה לקויה על כללי היגיינה בסיסיים כגון רחיצת ידיים לאחר היציאה מהשירותים או לפני הכנת האוכל. מחקרים שנערכו מראים כי צריכת חיידקים מזנים שונים כמו זני ב. ברווי, ל. לקטיס ו-ב. אינפנטיס מסייעת למערכת החיסון להתמודד מול מחלות כתוצאה מזיהום ואף למנוע אותן.

מחלות מעי דלקתיות

מחלות מעי דלקתיות עשויות להתפרץ כתוצאה משינויים בהרכב פלורת המעי שתפקידה למנוע פלישת חיידקים וגורמי מחלה שונים מהמעיים למחזור הדם. מחקרים מראים כי מתן זנים פרוביוטיים ל. רמונסוס ו-ס. תרמופילוס מסייע לשיקום פלורת המעי, וכך גם מסייעים להפחית את פעילות המחלה או להאריך את ההפוגות בין ההתקפים.

בעיות עיכול

כאבי בטן, נפיחות בבטן, עיכול לקוי וגזים הן מטרד ממנו סובלים אנשים רבים. טיפול בבעיה יכלול שינוי תזונתי כמו הימנעות ממזונות דוגמת קטניות, מוצרי חלב וירקות כמו כרוב וכרובית וכרוב. גם תוספת של זני פרוביוטיקה ייעודיים שנחקרו במחקרים קליניים ונמצאו אפקטיביים לפעילויות רבות המתרחשות במערכת העיכול, בכמות חיידקים גבוה יכולה להוות כלי יעיל לתמיכה במערכת העיכול

תסמונת המעי הרגיז

תסמונת המעי הרגיז היא תסמונת הכוללת כאבי בטן כרוניים, חוסר נוחות ותחושת מלאות במערכת העיכול ושינויים בהרגלי היציאות. גם במקרה זה, הקפדה על דיאטה מיוחדת וצריכה קבועה של פרוביוטיקה, ובעיקר מהזנים: ס. תרמופילוס, ל.פאראקזאי ו-ל. אסידופילוס עשויה להקל על הסימפטומים, ולהאריך את ההפוגות בין ההתקפים.

אי סבילות ללקטוז

אי סבילות ללקטוז הוא מצב שבו ייצור האנזים האחראי על פירוק סוכר החלב אינו מופרש במערכת העיכול. ידוע כי ביכולתו של החיידק הפרוביוטי ל. קאזאי להפריש את האנזים המפרק את הלקטוז ובכך להקל על הבעיה.

איך צורכים פרוביוטיקה?

כעת, אחרי שהיתרונות שבצריכת פרוביוטיקה ברורים כל כך, נותר רק לברר מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. ידוע כי אכילה קבועה של יוגורט מעשירה את הגוף בחיידקים פרוביוטיים, אולם תהליך הפסטור שעוברים המוצרים מקטין באופן משמעותי את כמות החיידקים שבו. לכן, מומלץ להיעזר גם בתוסף תזונה. אבל איזה כדאי לבחור?

מכיוון ששטח המעי הוא עצום, כדי לבחור בתוסף פרוביוטיקה המכיל כמות רבה של חיידקים שיוכלו להשתרש לכל אורך המעי. כמו כן, רצוי לוודא שהתכשיר מכיל מגוון רחב של זנים, זאת מאחר ולכל אחד קהילת חיידקים ייחודית ושונה במעיים, כמו "טביעת אצבע" אישית. לחיידקים מסוימים תהיה יכולת טובה יותר לשגשג בתחילת המעי, ואילו אחרים ישגשגו דווקא לאורכו. ריבוי זנים משמעותו תוסף פרוביוטי שיתאים לכל אדם מבלי לדעת את הפרופיל הפרוביוטי שלו. פרמטר אחרון וחשוב הוא יכולת התכשיר לשמור על החיידקים הפרוביוטיים עד להגעתם למעי. תוספים בעלי פיתוחים מתקדמים דוגמת ציפוי פטנטי איכותי יספקו הגנה מרבית על החיידקים ויאפשרו להם להגיע למעי ולבצע את עבודתם החיונית.

אז כשיש לכם הרגשה לא נוחה בבטן פרוביוטיקה ותנו לחיידקים הטובים לנצח במערכה, כל פעם מחדש.

אהבת? שתף עם החברים!

גולשים שקראו מידע זה התעניינו גם ב:

נרשמים לניוזלטר סופהרב

ומקבלים עדכונים לאורח חיים בריא !

הצטרפו עכשיו

עקבו אחרינו

יצירת קשר

נשארתם עם שאלות? צוות המומחים המקצועי שלנו ישמח לסייע - מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן לפנות אלינו גם בטלפון בימים א'-ד' בין השעות 17:30 - 8:30 וביום ה' בין השעות 8:30-16:30
או בצ'אט שבתחתית העמוד