• -
  • -

icoעשיר מכל מלך: ויטמין C

מאת: עדי צוררו |

ויטמין C נמצא בתודעה הישראלית מאז התשדירים המיתולוגיים של "קיווי עסיסי עם ויטמין C". זוכרים? אז לטובת מי שלא, מדובר בוויטמין חשוב לבריאות שלנו - בני האדם. אבל, רצה הגורל ולמרות שאנו זקוקים לו, איננו מסוגלים לייצר אותו וחייבים לקבלו מהמזון. בהצלחה לנו.

קצת רקע - לוויטמין C היסטוריה שמתחילה כבר מהמאה ה- 17. בתקופה זו אנשים רבים חלו במחלה בשם צפדינה (שהייתה מזוהה בקרב יורדי ים), שמאוחר יותר התבררה כי נגרמת עקב חוסר קיצוני ברמות הוויטמין בגוף.

היום, זהו הוויטמין הכי מפורסם שיש והנה ארבעה סיבות למה:

  1. רגע לפני שמתחילים התסמינים: הכל בחיים עניין של טיימינג. לא ככה? רגע לפני שהפח שלך יתמלא בטישואים משומשים והגרון שלך יתחיל להציק, תשמע מכל אדם שני שיפגוש בך המלצה להתחיל לפמפם ויטמין C. ולא מדובר במיתוס! כדי להבין זאת עליך לנסות ולהיווכח בעצמך.
  2. טיפוח העור: שמת לב שה- C מככב בהמון קרמים להזנת עור הפנים? זה כי הוא משתתף בייצור הקולגן, חלבון המקנה חוזק וגמישות לעור ואותו חומר שגופנו מפסיק לייצר בחיינו הבוגרים. אם זה לא ברור - פחות קולגן אומר יותר קמטים. לא תודה.
  3. המעשנים: עוד לא הפסקת לעשן? אם לא, אז חשוב לדעת שוויטמין C הוא כל כך חשוב עבורך. סיגריות הן האויב של ויטמין C, הן פשוט מגרשות אותו מהגוף. הנתונים מראים כי כל סיגריה שודדת מהגוף כ- 25 מ"ג של ויטמין C.
  4. הספורטאים: פעילות גופנית מטבעה מעודדת תהליכי חמצון. לא צריך להיבהל, לפעילות גופנית יתרונות העולים על החסרונות, במיוחד כשעושים אותה בקביעות. אבל, בגלל שהרבה יותר חמצן נצרך כשמתאמנים (בעיקר בפעילות אירובית), חשוב לספק לגוף הגנה מפני כל הרדיקלים החופשיים שאנחנו לא רוצים בגוף שלנו. ומי יכול על ויטמין C במחלקה הזו? אין, הוא מושלם.

נאכל כמה פירות ביום ונקבל מספיק? התשובה היא לא.  
האמת העצובה היא שאי אפשר באמת להסתמך על קבלת כל הוויטמינים והמינרלים מהתזונה היום. נוסיף על כך את העובדה שוויטמין C רגיש ביותר לאור, חום ואוויר, ומתנדף מהרגע שבא במגע עם כל אחד מהם, כבר ברגע שקילפנו את הפרי שלנו - איבדנו את רובו.

אם כך, לאכול פירות זה חשוב מאד וגם טעים, אך אל לנו להתבלבל שזה מספק עבורנו את המינון הדרוש של ויטמין
C. בשביל לסבר את האוזן, דמיינו כי בכדי לקבל מינון של 500 מ"ג ויטמין C ביום, מומלץ לאכול כ- 1 ק"ג תפוזים ביום. אם זה ריאלי מבחינתך, שיחקת אותה.

ויטמין C בטכנולוגיה חדשה? הנה זה בא.  

חידושים מעולם תוספי התזונה תמיד באים בטוב. במקרה שלנו, מדובר בפטנט העונה באופן מושלם על הצרכים של האנשים שחיים במאה ה- 21. הכירו את הפטנט הבינלאומי Ester-C – מדובר בוויטמין C שאינו חומצי, כך שמתאים גם עבור אוכלוסייה הסובלת מבעיות עיכול כמו צרבות ואולקוס.

בניגוד לוויטמין C רגיל, Ester-C נשאר פי 4 יותר זמן בדם, מה שאומר שהוא נספג טוב יותר ומשפיע הרבה יותר. ודבר אחרון, רצינו להכיר לכם את קומפלקס Ester-C®  מבית סופהרב שיש בו גם רכיבים חשובים בשם ביופלבנואידים המגבירים את זמינותו של הוויטמין לגוף וגם מספקים יתרונות מועילים בפני עצמם.

ושיהיה לבריאות. 

אהבת? שתף עם החברים!

נא השאירו שם וטלפון ונטורופתית ממחלקת ההדרכה המקצועית
שלנו תתקשר אליכם בהקדם
שעות פעילות המחלקה: ימים א' - ה'
בין השעות 17:30 - 8:30 לא כולל חגי ישראל וימי שבתון

נרשמים לניוזלטר סופהרב ומקבלים עדכונים לאורח חיים בריא!

הצטרפו עכשיו