• -
  • -

icoשומרים את הבריאות בבית

בארץ כמו שלנו "כחול לבן" הוא מעבר לסמל וסיסמה. אך מה קורה כשמדובר בקנייה כחול לבן? עד כמה אתם מסתכלים על ארץ הייצור לפני שאתם מוסיפים מוצר לעגלת הקניות? צרכנים רבים מעדיפים פעמים רבות (ובצדק) לקנות כחול-לבן, אך גם לא פעם תוהים מה עומד מאחורי המוצר, מה התרומה של הקניה הזאת ולא פחות חשוב מה הם מרוויחים מזה.
כמותג כחול לבן, רצינו לנסות לענות על השאלות ולתת לכם הצצה קטנה לחזון ולדרך של מפעל סופהרב – המפעל הגדול ביותר בארץ בתחום תוספי תזונה.

אז על מה אנחנו לעולם לא נתפשר בייצור שלנו? למה דווקא בתחום תוספי תזונה ייצור מקומי הוא יתרון? ואילו טיפים חשוב שתקחו כשאתם באים לבחור תוסף תזונה?

לא חוסכים על הצרכנים שלנו

מפעל סופהרב הוא נוף חריג בתחום ייצור תוספי התזונה בארץ, מפעל גדול ומתקדם המשתרע על שטח של 6000 מטר בקצה הר יונה שבנצרת עילית. המפעל בנוי ומאובזר ברמות הגבוהות והמתקדמות שיש: במעבדות מיקרוביולוגיות, חדרים לבנים, מכשור וטכנולוגיות פורצות דרך ומחלקת מחקר ופיתוח שמוכיחה עצמה כמובילת שוק.
אצלנו בסופהרב מפתחים, מייצרים, משווקים ומייצאים תוספי תזונה מעולים - כבר 32 שנה! ואין ספק שהנסיון עושה את שלו. כמות הידע והנסיון שצברנו במהלך השנים מאפשרת לנו להציב ולעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק ולייצר מוצרים פורצי דרך.

ואיך זה משפיע עליכם? ישנם כל כך הרבה פרמטרים ייחודיים עבור תוספי תזונה שצריך לקחת בחשבון כצרכנים, אך לא תמיד תהיו מודעים אליהם. חשבתם פעם למשל היכן מיוצרים תוספי התזונה שאותם אתם נוטלים? מהי רמת הסטריליות? האם המוצרים עומדים בתקני בקרה ואיכות הנדרשים? האם נערכות בדיקות מקיפות לנוכחות חומרים מזיקים כגון חומרי הדברה בחומרי הגלם?

בסופהרב מפעילים מערכת קפדנית של בדיקות וביקורות איכות במסגרת תהליך הפיתוח והייצור, החל מבחירה בחומרי הגלם האיכותיים ביותר ובדיקתם, דרך תהליכי הייצור המתקדמים ביותר ועד למוצר המוגמר על המדף. לא רק שאנחנו עומדים בכל התקנים הנדרשים בישראל, אלא הרבה מעבר – בשל היותו של סופהרב מפעל מייצא אנו אפילו עומדים בתנאים המחמירים של איגוד הבריאות האירופאי. למרות שאנו לא מחוייבים לכך, הקמנו במפעל מעבדה מיקרוביאלית המאפשרת לנו לבדוק את המוצרים באופן תדיר על מנת שנוכל לוודא לאורך כל חיי המדף של המוצר כי אכותו נשמרת.  

הבנה עמוקה של צרכי האוכלוסייה הישראלית

בסופהרב גם בשלב הפיתוח, אנחנו חושבים כחול-לבן. צוות הפיתוח מקפיד לחפש פתרונות חדשים ומקוריים לצרכים ובעיות נפוצות של האוכלוסייה, בראש ובראשונה בישראל.
דוגמה טובה היא בתהליך הפיתוח של מוצרי הכורכומין. במהלך השנים הבנו מתהליך מחקרי מעמיק ופידבק מהצרכנים הישראליים כי במוצרי הכורכומין (החומר הפעיל אשר נמצא בשורש הכורכום) ישנן בעיות כמו קושי ומחנק בבליעת הכמוסה, בעיות ספיגה ועוד.

הבנו שהמוצרים שהיו קיימים בשוק הכילו מינונים נמוכים של החומר הפעיל והיה חשש בקרב הצרכנים לשימוש בחומרי גלם זולים ולא אפקטיביים. לאחר תהליך מחקר ופיתוח ארוך היה נראה שמצאנו את הפתרון: "כורכומין ליקווויד ג'ל"! כמוסות כורכומין בטכנולוגיית ג'ל אשר איפשרה לנו לשלב 100% רכיבי כורכום (כורכומין + שמני כורכום) במוצר, בדיוק כמו שהטבע תכנן. בשילוב זה ספיגת הכורכום ויעילותו גבוהה בהרבה והצלחנו להגיע לזמינות ביולוגית גבוהה ב 1000%! בהשוואה למתחרים. את החותמת הסופית על איכות המוצר קיבלנו השנה עם זכייתו של כורכומין ליקוויד ג'ל ע"י הצרכנים בפרס מוצר השנה בתחום תוספי תזונה!

אין תחליף לבית

באופן כללי, ובמוצרי בריאות בפרט – נסו לשים לב שלמוצרים שאתם צורכים יש בית. בית טוב..
תהליך ייצור תוספי תזונה הוא תהליך מורכב המצריך בקרה מא-ת משלב המחקר והפיתוח ועד המדף. בסופהרב הכל נעשה תחת קורת גג אחת מה שמאפשר לנו לנהל בקרת איכות ברמה הגבוהה ביותר בכל שלבי הייצור: בדיקת חומרי הגלם, בקרה על כל שלב ושלב בתהליך הייצור ובדיקת דגימות המוצרים כדי לוודא שהאיכות נשמרת גם כשהמוצר כבר אצלכם בבית. 

נשמע מובן מאליו? לא בהכרח. לא לכל מותג תוספי תזונה יש קורת גג משלו כמו לסופהרב. אז במקרה הטוב מותגים בוחרים לייצר את מוצריהם במפעל שמפתח ומייצר עבורם, ובמקרה הטוב פחות הם בוחרים לייצר את מוצריהם במעבדות חיצוניות שונות ובכך מפקידים את השליטה בידי גורם זר ולא תמיד אחיד. כלומר, יתכן כי מוצר מסויים תחת מותג שאתם קונים ייצור במפעל אחד ומוצר אחר במפעל שונה, והבקרה? מי מבטיח שאיכות כלל המוצרים של המותג עומדת באותם סטנדרטים?

אז הבית הוא חשוב, ואם כבר בית טוב, אז למה לא בית ישראלי? אנחנו מסתכנים בלהישמע "צ'יזיים", אבל אם ניתן אז למה לא לתמוך בכלכלה המקומית, לקדם את הפריפריה, לייצר מקומות עבודה ולהיות גם יותר ירוקים על הדרך? זה הבית שלנו.

בריאות זה לא שופניג מזדמן באינטרנט

בעולם האונליין המתפתח עולם תוספי התזונה זמין ונגיש יותר מתמיד, אך חשוב לזכור שיש סיבה לכך שישנם מומחים להתאמת תוספי תזונה כמו נטורופתים או רוקחים והערך המוסף שלהם הוא לא דבר של מה בכך. בסופו של דבר זה לא כמו להזמין בגד מאתר אהוב ולבחור בין בד כותנה לפוליאסטר.

כשבוחרים תוספי תזונה יש קריטריונים חשובים ורבים שיש לבדוק ולהכיר. בראש ובראשנה יצרן, אבל גם נדרשת היכרות עם עולמות התזונה, עם רכיבים וחומרי גלם, הרכב פורמולה ועוד רבים. כשהקלקתם על כפתור הרכישה באותו אתר קניות אהוב, האם בחנתם לעומק את רכיביו? האם יוצא לכם לחשוב על המסע שאותו פריט לבוש שהזמנתם הולך לעבור? הוא ישונע באוויר, בים או ביבשה? יידחס במכולות גדולות או אולי אפילו יהיה חשוף באיזשהו שלב לשמש או לחום? כשמדובר בטקסטיל זה לא הכי משנה, אבל מה לגבי רכיבי תזונה טבעיים שרגישים לשינויים בנוכחות אור/חום ועלולים להתקלקל?

כדי קצת לעשות לכם קצת סדר, קבלו שתי נקודות חשובות למחשבה:

1. במקום להשוות מחירים להתחיל להשוות רכיבים

השוואת מחירים היא כנראה הדבר הראשון שאנחנו עושים לפני קניית מוצר. אבל האם מחיר צריך להיות הטריגר העיקרי לקניית תוסף תזונה? כשמדובר בגוף שלנו יותר חשוב להסתכל טוב טוב מה נכנס אליו... לכן ביחנו טוב את רשימת הרכיבים ובדקו קודם מה הוכנס (או לא הוכנס) אל התוסף שברצונכם לרכוש.
אנחנו יודעים שזה "easier said than done" מפני שלא כל יצרן מספק שקיפות בתווית המוצר המאפשרת לקרוא בפירוט על מרכיביו. אבל היי, זו כבר נורת אזהרה בפני עצמה.

2. לא כל הנוצץ...

בעיקר בעידן האונליין מספר בלתי נתפס של אפשרויות בחירה עומדות בפני הצרכן והיצרנים לא נשארים שאננים. מותגים נוצרים על ימין ועל שמאל, עטופים באריזה הנכונה, עם השם הנכון ולעיתים מגובים בקמפיינים נוצצים. אך זוכרים את הפסקה על הבית? תמיד חפשו מאיפה המוצר מגיע ומה עומד מאחורי המותג. כשמדובר בבריאות שלנו אנחנו מחפשים יותר מאריזה יפה ופרזנטורית נוצצת.

בשורה התחתונה, בשל המודעות ההולכת וגוברת גדל שוק תוספי התזונה למימדי ענק ולמרות שריבוי אפשרויות הוא דבר נהדר, קל גם יותר להתבלבל בבחירת מוצר איכותי. בין אם תבחרו בסוף כחול לבן או לא, מה שחשוב הוא שתקנו חכם. ובבריאות, יותר מהכל, כדאי שנשים לב למה שנכנס אצלנו לעגלה כי התחנה הבאה זה הגוף שלנו.

אהבת? שתף עם החברים!

גולשים שקראו מידע זה התעניינו גם ב:

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

אהבת? שתף עם החברים!

נרשמים לניוזלטר סופהרב

ומקבלים עדכונים לאורח חיים בריא !

הצטרפו עכשיו

עקבו אחרינו

יצירת קשר

נשארתם עם שאלות? צוות המומחים המקצועי שלנו ישמח לסייע - מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן לפנות אלינו גם בטלפון בימים א'-ד' בין השעות 17:30 - 8:30 וביום ה' בין השעות 8:30-16:30
או בצ'אט שבתחתית העמוד