ברזל בהריון – כך תעשי את זה נכון

היריון ולאחר לידה
1 מרץ 2022
בשורה התחתונה, מה הכי חשוב לדעת?
  • ברזל הוא מינרל החיוני ליצירת ההמוגלובין ותפקידו הובלת חמצן בגוף, הדרישה של הגוף לברזל עולה בזמן היריון.
  • במהלך ההיריון נפח הדם עולה ומתרחשת ירידה בהמוגלובין, שללא טיפול, עלולה להוביל לאנמיה ועל כן קיימת המלצה רשמית לנטילת תוספי ברזל לנשים הרות.
  • אנמיה מחוסר ברזל בהיריון עלולה לפגוע בהתפתחות התקינה של העובר ולהגביר את הסיכון ללידה מוקדמת ולמשקל לידה נמוך של היילוד.
היריון

הרגע המאושר בחייך קרה – את הולכת להיות אמא! אז עם כל ההתרגשות וההכנות, חשוב שתכניסי לשגרת החיים שלך את כל מה שיעזור לך ולעובר שלך להיות חזקים ובריאים יותר, בין היתר כמובן – תוספי ברזל בהריון.

ברזל בהריון הוא ללא ספק אחד הרכיבים החשובים ביותר להריון תקין, אך המידע הקיים לעיתים מבלבל. אנו מזמינים אותך לקחת לעצמך כמה דקות וללמוד על חשיבות הברזל, איך רצוי לצרוך אותו, כיצד אפשר לשמור על מינון ברזל בהריון והאם קיימות תופעות לוואי מנטילת תוספי הברזל.

כל מה שאת צריכה לדעת על תוספי ברזל בהריון נמצא ממש כאן!

מינון ברזל מומלץ בהיריון – מדוע אנו זקוקות לכמות גדולה יותר של ברזל בהריון?

ברזל הא מינרל נפוץ בגופנו המשתתף בתהליך ייצור תאי דם אדומים וחיוני לייצור המוגלובין המסייע בהולכת החמצן לרקמות הגוף. בנוסף, הוא רכיב חשוב לתפקוד האנזימים בכל מערכות הגוף אשר תורמים לשמירה על מערכת חיסון בריאה.
בתקופת ההיריון, החל מהטרימסטר השני, חלה עלייה בנפח הדם. כמות הדם בגופה של ההריונית עולה בכ-50%. מכאן שהגוף זקוק ליותר ברזל על מנת לייצר המוגלובין עבור הדם הנוסף שנושא חמצן לתאי הגוף אל העובר והשלייה.  

מה עלול לקרות במצב של המוגלובין נמוך בהריון

כאמור, מינון ברזל בהריון הוא קריטי וחשוב. מחקרים שונים שנעשו בעולם מצביעים על כך שחוסר ברזל בהריון עלול לפגוע הן בהתפתחות הקוגניטיבית של העובר, והן במצבה הבריאותי של ההריונית, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בעייפות, תשישות, חוסר אנרגיה ועוד.

חשוב להכיר – אנמיה מחוסר ברזל היא תופעה שכיחה, בעיקר בקרב נשים, ומכאן כי ישנן נשים רבות אשר מתחילות את ההיריון במצב בו כבר יש להן חוסר בברזל, שללא טיפול צפויה להחמיר בעקבות העלייה בנפח הדם. אנמיה מחוסר בברזל בהיריון קשורה גם לסיכון מוגבר ללידה מוקדמת ולמשקל לידה נמוך וחשוב למלא חוסרים לשמירה על הריון תקין.

חוסר ברזל בהריון – הדרך הכדאית ביותר לצריכת ברזל בהריון

ברזל יכול להגיע לגופנו מצריכת מזונות מהחי: בשר אדום, עוף ודגים, וכן בצריכת מזונות המגיעים מהצומח, כמו קטניות, במיוחד עדשים וגם פירות וירקות. עם זאת,  צריכת ברזל בכמות שמפצה על הייצור המוגבר בשלבי ההיריון המוקדמים היא כמעט ובלתי אפשרית ואינה יכולה להגיע רק ממזון ולכן קיימת הנחיה ברורה של משרד הבריאות כי צריך ליטול ברזל בהריון על מנת למנוע מצב של אנמיה. 

איך תשמרי על רמת ברזל תקינה בהריון?

חשוב מאד שתדאגי להוסיף לגופך את המינון הנכון באמצעות צריכת תוספים של ברזל אשר יספקו את הכמות המדויקת שגופך צריך במהלך ההיריון. מעבר לתקופת ההיריון, חשוב שתקחי בחשבון גם את הרגע אחרי הלידה בו תזדקקי לכוחותייך המרביים לטובת טיפול בתינוק ולשם כך את צריכה להגיע למצב של איזון ברזל והשלמת מאגרים שגופך השתמש בהם לטובת ההיריון. אל תשכחי שעלייך לדאוג לא רק לעצמך, אלא גם לבייבי שלך. 

הקושי בצריכת תוספי ברזל בהריון 

נשים רבות סובלות במהלך ההיריון משינויים רבים וטבעיים אשר "משבשים" להם את מערכת העיכול, ביניהם בחילות, עצירויות וכאבי בטן. אם לא די בכך, לנטילת תוספי ברזל שונים באופן טבעי יכולות להיות גם תופעות לוואי דומות המתבטאות בעצירויות, בחילות וטעם רע בפה, מה שגורם לנשים רבות להירתע מצריכת תוספים אלו.

ברזל ידידותי לעיכול – הפתרון המדויק למה שהגוף שלך צריך בהריון 

אז רגע לפני שאת נרתעת מתוספי ברזל, חשוב שתכירי שיש דרך להנות מגוף חזק ובריא במהלך ההיריון שלך ללא תופעות לוואי.

לפני שאת בוחרת תוסף ברזל אלו הדברים שחשוב שתוודאי:

  • בחרי תוסף ברזל המכיל ברזל ביגליסינאט מה שהופך אותו לידידותי ועדין לעיכול.
  • מכיל תוספות כמו ויטמין C וחומצה פולית שתורמות לספיגותו בגוף.


אז תגידי ביי ביי לתופעות הלוואי ותהני מגוף בריא וחזק במהלך ההיריון שלך!
שיהיה הריון קל, נעים ובריא.


גלו עוד באותו נושא

תוספי תזונה בהנקה
היריון ולאחר לידה
10 מאי 2022

תוספי תזונה בהנקה

תוספי תזונה להנקה חשובים בשבועות הראשונים שלאחר הלידה, כשהגוף נדרש למלא מאגרים של ויטמינים ומינרלים ששימשו אותו במהלך ההיריון. הדרישה של הגוף לוויטמינים ומינרלים עולה...
ספרו לי עוד
תוספי תזונה בהיריון
היריון ולאחר לידה
17 מאי 2022

בשורה חדשה לנשים בהיריון: מהיום גם אתן תצליחו להתמיד עם תוספי התזונה!

תוספי תזונה בהיריון חשובים להתפתחות העובר ולשמירה על היריון תקין. נשים רבות מתקשות להתמיד בנטילת פרנטל בגלל הרגישות המוגברת והבחילות. תוסף תזונה חדש לנשים בהיריון...
ספרו לי עוד
ויטמינים בתקופת ההיריון וההנקה
היריון ולאחר לידה
13 אפריל 2022

אחת ולתמיד: כך תוודאי שאת מקבלת את כל הוויטמינים שאת צריכה בתקופת ההיריון וההנקה

צפו בד"ר גיא גוטמן, מומחה בגניקולוגיה, פוריות ומיילדות מסביר מדוע חשוב כל כך לנשים בהיריון לצרוך ויטמינים ולשמור על תזונה מאוזנת ואיך ניתן לקבל את...
ספרו לי עוד
היריון ולאחר לידה
1 מרץ 2022

על פרנטל –  מולטי ויטמין לנשים בהריון ותכנון הריון בריא

פרנטל, מולטי ויטמין לנשים בהיריון, הפך להיות הא'-ב' של כל אישה המתכננת הריון. אבל האם את יודעת מה החשיבות שלו ואילו רכיבים כדאי שיהיו בו?...
ספרו לי עוד
סקירת מחקרים מצאה: אומגה 3 מפחיתה את הסיכון ללידה מוקדמת
היריון ולאחר לידה
9 מרץ 2022

סקירת מחקרים מצאה: אומגה 3 מפחיתה את הסיכון ללידה מוקדמת

מחקר סקירה מקיף הכולל 70 מחקרים בחן את היעילות של אומגה 3 במניעת לידות מוקדמות. ממצאי המחקר חד משמעיים – שימוש באומגה 3 בהריון עשויה...
ספרו לי עוד
היריון ולאחר לידה
9 מרץ 2022

ויטמינים בהריון – המדריך המלא להריונית

כשמדברים על ויטמינים בהיריון יש המון דברים לזכור ולדעת. לכן, החלטנו לעשות סדר ולהכיר לך את אלו החשובים בתקופה זו, כדי שלא תפספסי שום דבר....
ספרו לי עוד
אומגה 3 בהיריון: למה חשוב לקחת ומתי כדאי להתחיל?
היריון ולאחר לידה
6 אפריל 2022

אומגה 3 בהיריון: למה חשוב לקחת ומתי כדאי להתחיל?

מדוע אומגה 3 לנשים בהיריון חשובה, איזו חומצת שומן היא החשובה ביותר, מהי הכמות המומלצת ואיך תוכלי לקבל את אומגה 3 בהריון בקלות? כל התשובות...
ספרו לי עוד
אנמיה בהריון
היריון ולאחר לידה
2 מרץ 2022

אנמיה בהריון: ממה היא נגרמת ומדוע חשוב לטפל?

אנמיה בהיריון היא נפוצה ומצריכה טיפול לשמירה על מהלך היריון תקין. מהי בדיוק אנמיה וממה היא נגרמת? מדוע כדאי להגיע להיריון עם מאגרי ברזל תקינים...
ספרו לי עוד
היריון ולאחר לידה
2 מרץ 2022

תכנון הריון בריא

הגיע הרגע המרגש, החלטת להביא ילד לעולם! אז מה צריך לקחת בחשבון כשרוצים להיכנס להריון? איך עליך להכין את גופך לקליטת היריון בריא? הכל בכתבה!
ספרו לי עוד

אולי יעניין אתכם גם

ברזל קומפלקס

ברזל קומפלקס

פורמולה המיועדת לטיפול ולמניעה של מצבי אנמיה וחוסר בברזל
לפרטים נוספים
ברזל בתוספת ויטמין C | סדרת Tab in Gum

ברזל בתוספת ויטמין C | סדרת Tab in Gum

ברזל 30 מ"ג בתוספת ויטמין C בפורמט של גומי לעיסה
לפרטים נוספים
ביו 12 LR

ביו 12 LR

פורמולה מתקדמת המכילה 12 מיליארד זני חיידקים פרוביוטיים.
לפרטים נוספים
אסטר C קומפלקס 500 מ"ג

אסטר C קומפלקס 500 מ"ג

ויטמין C לא חומצי בעל פטנט ייחודי ®Ester-C לספיגה משופרת בתוספת צמחים ונוגדי חמצון
לפרטים נוספים

הרשמו לניוזלטר שלנו
הירשמו עכשיו לניוזלטר של סופהרב וקבלו עדכוני אורח חיים בריא!