ויטמינים בהריון – המדריך המלא להריונית

היריון ולאחר לידה
9 יולי 2023
סרגיי רוזנשטרך רוקח ראשי אמברוזיה-סופהרב
בשורה התחתונה, מה הכי חשוב לדעת?
  • קיימת חשיבות רבה לתזונה בריאה במהלך תקופת ההיריון, צרכי הגוף עולים כדי לספק את כל הרכיבים הדרושים להתפתחות תקינה של העובר ולשמירה על בריאות האם.
  • נטילת תוסף תזונה בהיריון הפך כבר מזמן לדבר שבשגרה, קיימת המלצה רשמית על נטילת תוספי תזונה בהיריון, חלק מההמלצות מתייחסות גם לתקופת טרום ההיריון וההנקה.
  • מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על קשר בין מצבה התזונתי של האישה בזמן ההיריון לבין בריאות העובר, גם בעתיד- על נטייה לפתח מחלות לב, סוכרת והשמנה בבגרותו.
ויטמינים בהריון – המדריך המלא להריונית

ההתרגשות בשיאה, את אוטוטו אמא! 

בתהליך תכנון ההיריון ובמהלכו, חשוב שתדאגי לעצמך ולעובר שלך. אימוץ אורח חיים בריא אשר כולל בתוכו תזונה נכונה, פעילות גופנית מתונה ומנוחה הוא חשוב והכרחי. בין כל הפרמטרים החשובים הללו לשמירה על הריון תקין ועל הבריאות שלך, חשוב שתכירי נדבך נוסף מהותי ומשמעותי – ויטמינים ייעודיים לתקופת ההיריון. 

תוספים בהריון

נטילת ויטמינים בהריון כבר מזמן הפכה הכרחית ונחוצה בקרב נשים המתכננות הריון, בהריון עצמו ואף לאחר ההיריון. לכל אחד מהמינרלים, הוויטמינים והרכיבים המומלצים יש תפקיד שונה, וכל אחד מהם תורם להתפתחות מיטבית של העובר ולהריון בריא ככל האפשר של ההריונית. לכן חשוב להקפיד על ויטמינים בהריון לאורך כל הדרך: לפני הכניסה להיריון, במהלך היריון ולאחר הלידה.

בתקופת ההיריון יש כל כך הרבה דברים שחשוב לזכור ולדעת והמידע עשוי לבלבל. לכן החלטנו לעשות לך קצת סדר ולהכיר לך את כל הוויטמינים והמינרלים הנחוצים בהריון, על מנת שלא תפספסי שום דבר שעשוי לגרום לך להיות במיטבך במהלך ההיריון. אז בין הוויטמינים שנרחיב עליהם, תשנני כבר בעל פה את הבאים: חומצה פולית (בנגזרת הפעילה פולאט), ברזל, יוד, ויטמין D ואומגה 3 (במיוחד DHA).

ויטמינים, מינרלים ורכיבים תזונתיים חשובים בהריון: 

חומצה פולית בהיריון

החברה הכי טובה שלך לכל תקופת הפוריות ובראש רשימת הוויטמינים להיריון נמצאת החומצה הפולית. על פי המלצות משרד הבריאות, על כל אישה המגיעה לגיל הפוריות יש לצרוך באופן קבוע חומצה פולית במינון של 400 מק"ג ביום. החומצה הפולית חשובה להתפתחות תקינה של מערכת העצבים של העובר. חוסר בחומצה פולית עלול לגרום להתפתחות לא תקינה של התעלה העצבית בעובר.

מתי מומלץ להתחיל?  חשוב מאד שתתחילי ליטול את התוסף עוד בשלב התכנון, לפני שאת נכנסת להריון, כאשר ההמלצה האופטימלית היא כשלושה חודשים לפחות טרום הכניסה להריון. הצורה המומלצת לנטילה היא פולאט, שהיא הנגזרת הפעילה והזמינה של חומצה פולית, מומלץ להמשיך ליטול את התוסף גם במהלך ההיריון, בדגש מיוחד על שלושת חודשי ההיריון הראשונים.  

ברזל בהיריון

כשאנחנו מדברים על מינרלים בהריון, הראשון והחשוב ביותר הוא הברזל. קיימת המלצה רשמית של משרד הבריאות על נטילת תוסף ברזל לארוך כל ההיריון כדי למנוע אנמיה. במהלך ההיריון גופך זקוק לכמות גדולה מהרגיל של ברזל. כבר מהשליש הראשון, חלה עלייה משמעותית בנפח הדם- כמות הדם בגופך עולה ב-50% והגוף שלך דורש יותר ברזל כדי לספק את צרכי הגוף והעובר ולשמירה על מהלך היריון תקין. רמות נמוכות של ברזל בהריון עלולות לפגוע בהתפתחות הקוגניטיבית של העובר והסיכון ללידה מוקדמת עולה. נשים רבות נרתעות מנטילת תוסף ברזל בשל תופעות הלוואי האופייניות, אשר לרוב קשורות במערכת העיכול. חשוב שתדעי, שקיימים תוספי ברזל עם תופעות לוואי מופחתות, כמו ברזל עדין (ברזל ביסגליצינאט), שגם נספג בצורה טובה וגם לא גורם לתופעות לוואי במערכת העיכול. המינון המומלץ הוא 30 מ"ג ברזל ליום.

מתי מומלץ להתחיל ? החל מסוף החודש השלישי להריון ועד שישה שבועות לאחר הלידה. 

אומגה 3 בהיריון

מדובר על חומצת שומן חיונית, שהגוף לא יודע לייצר ולכן אנחנו תלויים בצריכתה דרך המזון. נטילה של אומגה 3 במהלך ההיריון חשובה להתפתחות תקינה של העובר ובפרט להתפתחות של המוח. 60% ממשקל המוח הוא שומן כאשר DHA מהווה מרכיב חשוב מהחומר האפור במוח. החל מהחודש השביעי להיריון חומצת השומן החיונית DHA מצטברת במוחו של העובר בכמות של 30-45 מ"ג ליום ולכן חשוב מאוד לספק את הכמות הנדרשת על ידי תזונה עשירה באומגה 3 או באמצעות נטילת תוסף תזונה ייעודי, המועשר ב-DHA.

צריכה נאותה של אומגה 3 בזמן היריון עשויה להפחית את הסיכון ללידה מוקדמת וסיבוכי היריון שונים ומקטינה את הסיכון לדיכאון לאחר לידה. ארגוני הבריאות העולמיים ממליצים לנשים הרות ומניקות לצרוך לפחות 200 מ”ג אומגה 3 מסוג DHA ליום.

מתי מומלץ להתחיל?  מומלץ להתחיל בנטילת תוסף תזונה המועשר ב-DHA החל מהשבוע ה-12 ועד הלידה. כדאי להמשיך ליטול אומגה 3 גם בתקופת ההנקה, גם עבור האם וגם להתפתחות התינוק.

סידן בהיריון

בזמן ההיריון, העובר שלך זקוק לסידן להתפתחות תקינה של העצמות, השיניים, השרירים וכלי הדם. צריכה מספקת של סידן בזמן היריון חשובה לשמירה על מהלך היריון תקין ולכן הוא מצוי כחלק מהרכב תוספי תזונה ייעודיים להיריון. צריכת סידן מספקת בתקופת ההריון חשובה על מנת למנוע סיבוכי הריון ובמיוחד בטרימסטר השלישי של ההריון. גם בתקופת ההנקה יש להקפיד על כמות סידן נאותה, זאת מפני שבהנקה דרישת הגוף לסידן עולה כדי לספק את צרכי התינוק דרך חלב האם ובמידה ויש חוסר בסידן בתזונה של האם, הסידן יתפרק מהעצמות, מה שעלול להחליש אותן.

מתי מומלץ להתחיל? מומלץ להקפיד על צריכת סידן מספקת בכל תקופת ההיריון וההנקה.

ויטמין D3 

מסייע לספיגת תקינה של סידן ולבריאות העצם. נתונים סטטיסטיים על ויטמין D בציבור הישראלי מראים כי חלק גדול מהאוכלוסיה בארץ נמצא בחוסר בוויטמין D אף על פי שאנו חיים במדינה שטופת שמש. משרד הבריאות ממליץ באופן גורף ורשמי לנשים בהריון לצרוך את הוויטמין באמצעות נטילת תוסף תזונה של ויטמין D3 מדי יום. המינון המומלץ הוא בין 200 ל-400 יחב"ל ליום.

מתי מומלץ להתחיל ? מומלץ ליטול בכל תקופת ההיריון וההנקה.

יוד בהריון

רכיב שחשיבותו עלתה לאחרונה, במיוחד בתקופת ההיריון. יוד חשוב לתפקוד תקין של בלוטת התריס ולהתפתחות מוח העובר בהיריון. מחסור ביוד עלול לגרום לעיכוב התפתחותי. יוד נכלל ברשימת ארבעת הרכיבים המומלצים על ידי משרד הבריאות לנטילה בהיריון. ההמלצה היא לצרוך תוסף תזונה המכיל יוד במינון של 250-150 מיקרוגרם ליום.

מתי מומלץ להתחיל? לפחות חודש לפני ההיריון ובמהלך כל תקופת ההיריון וההנקה.

חשוב לזכור  – לכל כלל יש יוצא מן הכלל וייתכן כי רופא ימליץ על מינון שונה של ויטמינים בהריון במקרים פרטניים.

אז כמו שאת יכולה לראות, קיימת רשימה ארוכה של תוספים מומלצים בהריון, סקרנו כאן את החשובים ביותר. בין כל הבדיקות וההתעסקות בהיריון, לצרוך כל כך הרבה ויטמינים זו לא משימה פשוטה, אנחנו יודעים. לכן כדאי שתדעי שיש לך פתרון נוח, יעיל ומספק בהחלט שכולל את הוויטמינים, המינרלים ורכיבי התזונה החשובים במהלך תקופת ההיריון, לפניה ואחריה- מולטי ויטמין לנשים בהיריון טבליה אחת ביום מכילה גם את ארבעת הרכיבים החשובים ביותר לפי המצת משרד הבריאות במינונים העומדים בהמלצות וגם רכיבי תזונה חשובים נוספים שיספקו לך השלמה תזונתית.

תזונה נכונה בהריון – איך תקבלי מקסימום ויטמינים בהריון במינימום תוספים?

בטח יצא לך לשמוע לפחות פעם אחת את השם פרנטל כשזה מגיע לוויטמינים בהיריון, אבל חשוב שתדעי, "פרנטל" הוא שם כולל לפורמולות מולטי ויטמין-מינרל לנשים בהיריון. למרות זאת, ישנם הרבה מוצרי פרנטל בשוק תוספי התזונה וכדאי לבחור את אלו שמצד אחד מתאימים להמלצות משרד הבריאות ומצד שני עשירים ואיכותיים. פרט חשוב נוסף, הוא צורת הוויטמינים והמינרלים בפורמולה. לדוגמה, יש עדיפות לצריכת חומצה פולית בצורתה הפעילה שנקראת "פולאט" על פני הצורה הסינטטית אותה ניתן לאתר ברכיבי הפורמולה בשם "חומצה פולית".

תוסף תזונה בהריון פרנטל – חשיבותו וחיוניותו

תוסף פרנטל הינו פורמולה אשר תפקידה לסייע לך להשלים את התזונה היומית שלך בצורה הטובה ביותר במהלך תשעת חודשי ההיריון, כמו גם בתקופה שלפני ובתקופה שאחרי.

הוא מכיל הרכב של רכיבים אופטימליים (ויטמין בי, חומצה פולית, סידן, מגנזיום, יוד, אבץ ועוד) ונמצא עומד בכל הקריטריונים של משרד הבריאות הישראלי ושל ארגוני הבריאות העולמיים.

שימי לב– במקרים מסוימים ובהתייעצות עם רופא בלבד, כדאי לקחת ויטמינים ספציפיים בנפרד ובמינון גדול יותר מאשר הקיים בפרנטל, כמו נטילת ברזל בנפרד במקרים שלחוסר משמעותי. 

איך תבחרי את התוסף המתאים ביותר עבורך?

 בבואך לבחור את התוסף האידיאלי עבורך, חשוב שתבדקי את הדברים הבאים:

  • התוסף מכיל את הרכיבים המומלצים על ידי משרד הבריאות לנשים בהיריון, במינונים העומדים בהמלצות
  • מכיל חומצה פולית בצורתה הפעילה "פולאט"
  • עומד בהמלצות האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה
  • מתאים לתקופת טרום הריון, הריון והנקה 

נמליץ לך בחום, עוד לפני שאת מתחילה ליטול ויטמינים בהריון, לסגל לעצמך שגרת תזונה נכונה בהריון ובריאה. שילוב נכון של תזונה בריאה וצריכת תוספים בהריון הוא השילוב האידאלי עבור הבריאות שלך והתפתחות העובר שבדרך. 

שיהיה בשעה טובה!


אולי יעניין אתכם גם

מולטי ויטמין לנשים בהיריון | סדרת Tab In Gum

מולטי ויטמין לנשים בהיריון | סדרת Tab In Gum

פרנטל | תוסף תזונה בגומי לעיסה
 62.9
30% הנחה
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Add to Wishlist
Add to Wishlist
ברזל 30 מ"ג בתוספת ויטמין C

ברזל 30 מ"ג בתוספת ויטמין C

ברזל בתוספת ויטמין C | תוסף תזונה בגומי לעיסה
 60.1
30% הנחה
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Add to Wishlist
Add to Wishlist
אומגה 9 חודשים

אומגה 9 חודשים

אומגה 3 עשירה ב-DHA ובתוספת ויטמין D | כמוסות קטנות במיוחד!
 60.8
30% הנחה
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Add to Wishlist
Add to Wishlist
פריג'נטלי

פריג'נטלי

מולטי ויטמין-מינרל לנשים הרות ומניקות | פורמולה עדכנית ומשופרת!
 73.4
30% הנחה
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Add to Wishlist
Add to Wishlist


גלו עוד באותו נושא

בשורה חדשה לנשים בהיריון: מהיום גם אתן תצליחו להתמיד עם תוספי התזונה!
היריון ולאחר לידה
8 ינואר 2023

בשורה חדשה לנשים בהיריון: מהיום גם אתן תצליחו להתמיד עם תוספי התזונה!

תוספי תזונה בהיריון חשובים להתפתחות העובר ולשמירה על היריון תקין. נשים רבות מתקשות להתמיד בנטילת פרנטל בגלל הרגישות המוגברת והבחילות. תוסף תזונה חדש לנשים בהיריון…
ספרו לי עוד
Tab in Gum: פטנט עולמי חדש משנה את כללי המשחק
Tab In Gum
8 ינואר 2023

Tab in Gum: פטנט עולמי חדש משנה את כללי המשחק

סדרת תוספי התזונה המהפכניים Tab in Gum, פטנט עולמי פורץ דרך, המציע את אחד הפתרונות המבריקים: תוספי תזונה בגומי לעיסה. הפורמט החדש מציע לצרכנים חוויה…
ספרו לי עוד
אחת ולתמיד: כך תוודאי שאת מקבלת את כל הוויטמינים שאת צריכה בתקופת ההיריון וההנקה
היריון ולאחר לידה
13 אפריל 2022

אחת ולתמיד: כך תוודאי שאת מקבלת את כל הוויטמינים שאת צריכה בתקופת ההיריון וההנקה

צפו בד"ר גיא גוטמן, מומחה בגניקולוגיה, פוריות ומיילדות מסביר מדוע חשוב כל כך לנשים בהיריון לצרוך ויטמינים ולשמור על תזונה מאוזנת ואיך ניתן לקבל את…
ספרו לי עוד
חומצה פולית בהריון: איתך מהתכנון ועד ההנקה
היריון ולאחר לידה
12 ינואר 2023

חומצה פולית בהריון: איתך מהתכנון ועד ההנקה

חומצה פולית מומלצת בהריון, את זה בוודאי כבר שמעת. למה חשוב כל כך לצרוך אותה עוד לפני הכניסה להיריון ואיזו חומצה פולית מומלצת? כל מה…
ספרו לי עוד
פוריות הגבר – הקשר בין אורח חיים בריא ותזונה
גברים
9 מרץ 2022

פוריות הגבר – הקשר בין אורח חיים בריא ותזונה

בעיות פוריות אצל גברים שכיחות יותר ממה שנהוג לחשוב. האם כדאי שגם הגבר יכין את גופו? לגמרי כן! כיום המודעות לקשר ההדוק שבין תזונה ואורח…
ספרו לי עוד
פרוביוטיקה לנשים: כיצד היא תורמת לנו?
פרוביוטיקה
13 ספטמבר 2022

פרוביוטיקה לנשים: כיצד היא תורמת לנו?

נשים רבות סובלות מזיהומים חוזרים ופטרת בנרתיק מכל מיני סיבות. הבשורה הטובה שאפשר להימנע ואף לסייע לגוף בתקופות אלה. איך? היכנסו וקראו על פרוביוטיקה לנשים
ספרו לי עוד
על פרנטל –  מולטי ויטמין לנשים בהריון ותכנון הריון בריא
היריון ולאחר לידה
18 אוקטובר 2022

על פרנטל –  מולטי ויטמין לנשים בהריון ותכנון הריון בריא

פרנטל, מולטי ויטמין לנשים בהיריון, הפך להיות הא'-ב' של כל אישה המתכננת הריון. אבל האם את יודעת מה החשיבות שלו ואילו רכיבים כדאי שיהיו בו?…
ספרו לי עוד
סקירת מחקרים מצאה: אומגה 3 מפחיתה את הסיכון ללידה מוקדמת
אומגה וחומצות שומן
7 נובמבר 2022

סקירת מחקרים מצאה: אומגה 3 מפחיתה את הסיכון ללידה מוקדמת

מחקר סקירה מקיף הכולל 70 מחקרים בחן את היעילות של אומגה 3 במניעת לידות מוקדמות. ממצאי המחקר חד משמעיים – שימוש באומגה 3 בהריון עשויה…
ספרו לי עוד
ברזל בהריון: כך תעשי זאת ותמנעי מחוסר ברזל בהריון
היריון ולאחר לידה
13 ספטמבר 2022

ברזל בהריון: כך תעשי זאת ותמנעי מחוסר ברזל בהריון

בהיריון? מזל טוב! במיוחד עבורך ריכזנו את כל מה שחשוב שתדעי על ברזל בהריון. חשיבות הברזל, מתי כדאי להתחיל לקחת? איזה תוסף ברזל מומלץ בהיריון…
ספרו לי עוד
אומגה 3 בהיריון: למה חשוב לקחת ומתי כדאי להתחיל?
אומגה וחומצות שומן
7 נובמבר 2022

אומגה 3 בהיריון: למה חשוב לקחת ומתי כדאי להתחיל?

מדוע אומגה 3 לנשים בהיריון חשובה, איזו חומצת שומן היא החשובה ביותר, מהי הכמות המומלצת ואיך תוכלי לקבל את אומגה 3 בהריון בקלות? כל התשובות…
ספרו לי עוד
אנמיה בהריון: ממה היא נגרמת ומדוע חשוב לטפל?
היריון ולאחר לידה
5 יוני 2023

אנמיה בהריון: ממה היא נגרמת ומדוע חשוב לטפל?

אנמיה בהיריון היא נפוצה ומצריכה טיפול לשמירה על מהלך היריון תקין. מהי בדיוק אנמיה וממה היא נגרמת? מדוע כדאי להגיע להיריון עם מאגרי ברזל תקינים…
ספרו לי עוד
תכנון הריון בריא
היריון ולאחר לידה
2 מרץ 2022

תכנון הריון בריא

הגיע הרגע המרגש, החלטת להביא ילד לעולם! אז מה צריך לקחת בחשבון כשרוצים להיכנס להריון? איך עליך להכין את גופך לקליטת היריון בריא? הכל בכתבה!
ספרו לי עוד

שאלות נפוצות

מדוע חשוב ליטול ויטמינים בהריון?

אין שמחה גדולה יותר מלקבל את ההודעה המבשרת לך כי את יוצרת חיים חדשים בגופך. תקופת ההיריון היא אחת התקופות המורכבות בחיי הנשים, השמחות, המאתגרות ומלאות הציפיה לאחוז בידייך את התינוק שלך. במהלך חודשי ההריון, גוף האשה עובר שינויים רבים, הוא עובד קשה יותר ודורש גם הרבה יותר רכיבי תזונה שלא מתקבלים מהמזון במידה שעונה על הצורך. יש כל כך הרבה סיבות למה לקחת ויטמינים בהריון. מכלול הרכיבים שמרכיבים את המולטי ויטמין מעניק תמיכה כוללת לנשים בהריון כמו - מניעת חוסרים תזונתיים, מניעת עייפות, חולשה וחוסר אנרגיה, התפתחות תקינה של העובר, חיזוק המערכת החיסונית ועוד.

מדוע חשוב להקפיד על נטילת מולטי ויטמין בהריון?

לוח הזמנים הצפוף של אשה בהריון, הוא שונה בתכלית השינוי מלוח הזמנים הרגיל של כל אשה. את צריכה להתרוצץ בין הבדיקות השונות, לבין שגרת החיים, העבודה, הבית ומטלות נוספות, ולא תמיד את יכולה לשמור על תזונה נכונה, ולצרוך את כל שגופך דורש ונחוץ לו לתקופת ההריון. חסרים בגוף של ויטמינים ומינרלים, עלולים להוביל לתחושות של חולשה ועייפות ולהשפיע על תפקודך היומי. מניעת חוסרים עשויה להשפיע בצורה משמעותית על תקינותו של הריון בריא. נטילת מולטי ויטמין בהריון, תעניק תמיכה כוללת ותסייע להשלים את התזונה היומית במהלך ההריון בצורה המיטבית. זהו שקט נפשי בידיעה כי הנך צורכת את כל שגופך זקוק לו, וכל זאת בעזרת תוסף תזונה אשר עלייך ליטול פעם אחד ביום בלבד.

האם מותר לי ליטול תוספים בהריון?

תוספי תזונה רלוונטיים לכל שלבי החיים השונים ובזמן ההריון נשים זקוקות להם אף יותר.  הרופאים ימליצו לך להקפיד וליטול תוספים בהריון ביניהם, חומצה פולית, ברזל, ויטמין D , מגנזיום, סידן וכד'. מחקרים מראים כי תזונה לקויה בזמן ההריון עלולה להשפיע על התפתחות העובר ועל האם לעתיד לכן חשוב מאוד לצרוך את כל רכיבי התזונה במינונים הנכונים.

מדוע חשוב לצרוך תוסף יוד בהריון?

סקרים שנעשו בישראל קבעו לפני מספר שנים, כי הריוניות רבות סבלו מחוסר יוד, הנחוץ מאוד להתפתחות תקינה של העובר. חשוב להבין כי היוד הוא סוג של מינרל הנחוץ לצורך פעילות תקינה של בלוטת התריס. לעובר מינרל זה נחוץ להתפתחות תקינה של המוח. אחת הסיבות לתופעת המחסור ביוד בישראל היא שימוש נרחב במים מותפלים. משרד הבריאות אימץ את תוצאות הסקר והנחה רופאים להמליץ להריוניות תוסף תזונה יוד במינון 150-220 מ"ג ליום, ובהמלצה ליטול אותו כבר כחודש לפני ההריון אם אפשר. ידוע כי המזון המכיל יוד בכמות גבוהה הוא דגים. מאחר והדגים עלולים להיות מקור גם לרעלנים צריכה מוגזמת של הדגים ע"י נשים הריוניות עלולה להיות בעייתית. תוסף תזונה המכיל יוד הוא הפתרון המומלץ. תוסף יוד בהריון חשוב להתפתחות תקינה של העובר.

מה תפקידו של פרנטל בהריון?

פרנטל הוא שם  כולל לתוסף מולטי ויטמין המיועד לנשים הריוניות. נשים אשר נכנסות להריון, צריכות להוסיף לתפריט היומי שלהן תוספי תזונה שונים, אשר מכילים את כל הוויטמינים והמינרלים הנדרשים על מנת לא לסבול מחוסרים. הפרנטל מכיל את כל הדרוש לאשה בהריון והוא כולל ויטמין בי, חומצה פולית, סידן, מגנזיום, יוד, אבץ ועוד. כידוע בהריון גופנו משמש כ"מחסן" עבור שני אנשים, האם והעובר ולכן גם צריכת הוויטמינים שלו משתנה בהתאם. נכון שמומלץ לנשים להקפיד על תזונה נכונה במהלך ההריון אבל לא כולן מצליחן לעמוד בכך וגם מי שכן מצליחה, לא תמיד מזינה את גופה בכל הוויטמינים הנדרשים,זו הסיבה שמומלץ להוסיף תוסף פרנטל.

כיצד ניתן להקל על בחילות בהריון?

נשים רבות סובלות מבחילות ומהקאות, בעיקר בשליש הראשון להריונן. הבחילות הן חלק מהריון טבעי ואין סיבה לדאגה. יחד עם זאת, חשוב מאוד להקפיד במהלך אותה תקופה, לצרוך מספיק נוזלים על מנת לא להגיע למצב של התייבשות. ידוע כי אחד הדברים היכולים לסייע בהקלה על בחילות בהריון, הוא הלימון, בין אם פלחי לימון ובין אם מיץ העשוי מלימון סחוט טבעי. עבור נשים הסובלות מצרבות לימון לא בהכרח יתאים ולכן אופציה נוספת היא לצרוך ג'ינג'ר בהריון.  ג'ינג'ר ידוע כצמח מרפא ומחקרים מצאו כי הוא יעיל נגד בחילות עם השפעה מסוימת על הקאות.
הרשמו לניוזלטר שלנו
הירשמו עכשיו לניוזלטר של סופהרב וקבלו עדכוני אורח חיים בריא!