קולגן – הסוד שלנו בדרך לעור המושלם

טיפוח
1 מרץ 2022
בשורה התחתונה, מה הכי חשוב לדעת?
  • מצב העור שלנו מושפע מגורמים רבים, חלקם חיצוניים וחלקם קשורים לתהליכים פנימיים בגוף.
  • שימוש במוצרי קוסמטיקה מספק מענה חלקי בלבד, במצב שבו הגוף לא מקבל את כלל המרכיבים התזונתיים הדרושים.
  • שמירה על אורח חיים בריא ואספקה של חומרי הגלם הדרושים להתחדשות העור, הוא הבסיס החשוב ביותר לטיפוח העור.
קולגן - הסוד שלנו בדרך לעור המושלם

עור חלק ובריא הוא משאת נפשה של כל אישה ושל מספר גדל והולך של גברים. נעורים, יופי ובריאות מהווים בתרבות המערבית סמל להצלחה. כשאנחנו נראים טוב, אנחנו מרגישים טוב ועור בריא הוא חלק משמעותי מאוד במראה שלנו.

בדרך למראה העור המושלם רובנו קונים כל תכשיר חדש היוצא לשוק רק כדי לגלות שהשימוש בו משפר את מצב העור שלנו לטווח קצר בלבד, אם בכלל. הטיפים שלנו לעור המושלם יגרמו לכם להוציא הרבה פחות כסף על קרמים ולקבל תוצאות טובות בהרבה.

מה קורה לעור שלנו במהלך השנים

במהלך השנים מושפע העור משלל גורמים. זיהום האוויר, עישון, חשיפה לשמש ולתנאי אקלים הם גורמים חיצוניים המשפיעים על העור שלנו. שינויים הורמונליים, ירידה בתפקוד מערכת חיסון, גיל, תורשה ונזקי רדיקלים חופשיים הם גורמים פנימיים המשפיעים על העור שלנו. לאורך הזמן התוצאות של השפעות אלו הן ירידה בתחלופת התאים בעור, ירידה בגמישות העור, הופעת כתמי עור ועוד.

כשאנחנו צעירים העור שלנו מתוח, יפה ומבריק ולכן אנו לא מייחסים חשיבות להגנה על מראהו. בעשור השלישי לחיים אנו מתחילים להבין שהעור שלנו עובר לשלב אחר ומתחילים לראות שינויים קלים של התבגרות במראה העור ואפילו קמטוטים ראשונים.

זהו השלב שבו אנו נבהלים ורצים לחנות הקרובה על מנת לקנות את התכשיר הראשון שלנו לטיפוח העור. תכשירים רבים וטובים עוד יבואו אחריו, אבל אף לא אחד מהם יעצור את תהליך ההזדקנות של העור או יתקן את הנזקים שכבר נגרמו לו.

הבעיה העיקרית בשימוש בתכשירים חיצוניים

הבעיה העיקרית בשימוש בתכשירים חיצוניים לטיפוח העור כגון: קרמים, משחות ומסכות היא שאף לא אחד מהם יכול להפוך את העור שלנו לצעיר יותר, חזק וגמיש יותר או חלק יותר. שימוש ברבים מהם לא מועיל כלל ואחדים מהם מספקים תוצאות חלקיות ביותר לטווח קצר מאוד.

הסיבה שתכשירים חיצוניים אינם משיגים תוצאות טובות (אם בכלל) היא שהם עבורנו בבחינת "כיבוי שריפות" כלומר, אנו משתמשים בהם רק לאחר שהנזק לעור כבר נגרם ומטרתם, בדרך כלל, טשטוש חיצוני של הנזק. אולם כאשר אנו מבינים מה קורה לעור שלנו במהלך השנים אנו מבינים למה תכשירי האנטי-אייג'ינג הללו אינם יכולים לעמוד בהבטחותיהם המופלאות.

יופי אמיתי מתחיל מבפנים

כאשר מדובר בטיפוח העור "יופי אמיתי מתחיל בפנים" הוא לא קלישאה חבוטה, להיפך. מחקרים שנערכו לאחרונה מוכיחים כי ניהול אורח חיים בריא הכולל תזונה איכותית ושעות שינה מספקות, עיסוק בפעילות גופנית מתונה והפחתת מתחים ולחצים (סטרס) הם בעלי תפקיד מכריע בבריאותנו בכלל ובבריאות העור שלנו בפרט. החדשות הטובות הן שמשתנה זה תלוי לגמרי בנו ובבחירתנו לחיות אורח חיים בריא ונכון.

אולם מה עושים כנגד גורמים חיצוניים המשפיעים על העור שלנו?

ביטוח משלים לעור מטופח

הזמן והסביבה הם משתנים שלצערנו אינם תלויים בנו, אולם באפשרותנו לספק לעור שלנו אמצעי הגנה כנגד השפעתם. אחד האמצעים היעילים ביותר לשמירה על בריאות העור לאורך זמן הוא הרכיב קולגן.

מהו קולגן? 

קולגן הינו חלבון סיבי שתפקידו לבנות את רקמות החיבור בגוף ובין החלבונים הנפוצים ביותר בגוף האדם. כשאנחנו צעירות, הגוף שלנו מייצר קולגן כמה שהוא צריך, אך החל מגיל 30 רמתו של קולגן בגוף יורדת.
התוצאה – קמטים, יובש וכדומה.

תחשבו על טיפוח העור כעל סוג של ביטוח, כזה שמתחילים להשקיע בו היום כדי לראות תוצאות עוד כמה שנים. את ביטוח העור שלנו אנו משלימים כאשר אנחנו נוטלים תוספי בריאות המגנים על העור שלנו מפני נזקי הזמן והסביבה.

אמנם לא ניתן לעצור את גלגלי הזמן, אבל בהחלט ניתן לעכב את השפעותיו. מראה העור שלכם משקף לא רק את הגיל ואת ההרגשה אלא גם את ההתייחסות הכוללת שלכם לבריאותכם. אל תחכו שיהיה מאוחר מידי, גלו את הסוד שלנו לטיפוח העור: שמירה על אורח חיים בריא וחיזוק העור באמצעות תוספי בריאות מתאימים. זה בריא וזה עובד. אל תתייחסו לעור שלכם כמובן מאליו, השקיעו בו, שמרו עליו, טפחו אותו ותהיו יפים.


גלו עוד באותו נושא

נשירת שיער
טיפוח
18 מאי 2022

נשירת שיער אצל נשים: הסיבות הנפוצות ביותר שכדאי שתכירי

נשירת שיער היא תופעה נפוצה שמטרידה נשים רבות. אחת הסיבות המרכזיות לנשירה קשורה לחוסרים תזונתיים. איך אפשר להבדיל בין נשירה תקינה לבין נשירת שיער מוגברת?...
ספרו לי עוד
פיגמנטציה בפנים
טיפוח
24 אפריל 2022

פיגמנטציה בפנים: מה גורם להופעת כתמי עור והאם אפשר לעכב את ההיווצרות שלהם?

פיגמנטציה בפנים מתבטאת בגוון עור לא אחיד ולמרות שאינה נחשבת לתופעה מסוכנת, היא מפריעה מבחינה אסתטית. פיגמנטציה נפוצה יותר אצל נשים ומושפעת בין היתר משינויים...
ספרו לי עוד
פצעי בגרות: כיצד הם נוצרים והאם יש דרך לשיפור המצב?
טיפוח
3 מאי 2022

אקנה ופצעי בגרות: כיצד הם נוצרים והאם יש דרך לשיפור המצב?

אקנה ופצעי בגרות שכיחים בגיל ההתבגרות, אך יכולה להופיע גם בגילאים מבוגרים יותר. במקרים רבים היא פוגעת בביטחון העצמי בגלל ההשפעה על המראה החיצוני. מה...
ספרו לי עוד
פיגמנטציה
טיפוח
14 אפריל 2022

פיגמנטציה בעור: הגורמים השכיחים ביותר

פיגמנטציה מתייחסת למצבים המתבטאים בשינוי בגוון העור. העור שלנו משתנה עם הזמן ומושפע ממגוון גורמים, פנימיים וחיצוניים. גוון לא אחיד בעור הפנים המוגדר כפיגמנטציה, אינו...
ספרו לי עוד
לא על הקרם לבדו: טיפוח העור מתחיל מבפנים
טיפוח
1 מרץ 2022

לא על הקרם לבדו: טיפוח העור מתחיל מבפנים

הרצון להשיג מראה עור צעיר ורענן מביא אותנו לחיפוש תמידי אחר שגרת הטיפוח המיטבית, כאשר רובנו מתמקדות בעיקר במה אנחנו שמות על העור, במקום במה...
ספרו לי עוד
איך לשמור על שיער בריא ולמנוע נשירת שיער
טיפוח
1 מרץ 2022

איך לשמור על שיער בריא ולמנוע נשירת שיער?

נשירת שיער היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר. מה גורם לנשירת שיער ואיך אפשר לשפר את המצב? כל התשובות בכתבה
ספרו לי עוד
חומצה היאלורונית- כל מה שאת צריכה לדעת!
טיפוח
1 מרץ 2022

חומצה היאלורונית- כל מה שאת צריכה לדעת!

סביר להניח ששמעתן על "חומצה היאלורונית" לא מעט לאחרונה. עם הבאז שגובר סביבה, הגיע הזמן לדבר עליה, על היתרונות שלה והמגמות האחרונות בתחום שמשנות את...
ספרו לי עוד
ביוטי
טיפוח
28 אפריל 2022

באפס מאמץ: הסוד לטיפוח השיער, העור והציפורניים הוא לא מה שחשבת!

נשירת שיער היא תופעה נפוצה שמטרידה רבות מאתנו. כולנו רוצות לשמור על מראה מטופח וצעיר ומחפשות פתרונות יעילים שישפרו את מראה העור והשיער שלנו. מה...
ספרו לי עוד

אולי יעניין אתכם גם

ביוטי 360 | Beauty 360

ביוטי 360 | Beauty 360

פורמולה ייחודית לטיפוח 360: גם שיער, גם עור וגם ציפורניים במוצר אחד!
לפרטים נוספים
אסטר C קומפלקס 1000 מ"ג

אסטר C קומפלקס 1000 מ"ג

 ויטמין C לא חומצי בעל פטנט ייחודי  ®Ester-C לספיגה משופרת בתוספת צמחים ונוגדי חמצון
לפרטים נוספים
קולגן קומפלקס

קולגן קומפלקס

קולגן פטנטי בתוספת ויטמינים ומינרלים
לפרטים נוספים
מולטי יו דיילי

מולטי יו דיילי

מולטי ויטמין-מינרל, עשיר במגנזיום
לפרטים נוספים

הרשמו לניוזלטר שלנו
הירשמו עכשיו לניוזלטר של סופהרב וקבלו עדכוני אורח חיים בריא!