כורכום במבט לאחור ובראייה לעתיד

דלקת
1 מרץ 2022
בשורה התחתונה, מה הכי חשוב לדעת?
  • כורכום הוא תבלין פופולרי המככב במטבח ההודי ומשמש כבר אלפי שנים ברפואה ההודית המסורתית למגוון שימושים.
  • כורכומין הוא החומר הפעיל העיקרי בשורש הכורכום, הוא נמנה עם קבוצה של פיגמנטים בשם "כורכומינואידים", שהם אלו המקנים לכורכום את צבעו הצהוב האופייני.
  • לכורכומין מיוחסות מגוון תועלות בריאותיות, אך זמינותו הביולוגית נמוכה בגוף. כדי להנות מיתרונותיו, כדאי לבחור תוסף תזונה בעל פטנט המשפר את הזמינות ואשר הוכח במחקרים קליניים.
כורכום במבט לאחור ובראייה לעתיד

בעבר הרחוק, שימוש עממי בשורש כורכום (Curcuma Longa) היה נפוץ למדי בקרב קהילות עתיקות שהאמינו בסגולותיו הרפואיות העוצמתיות. שנים מאוחר יותר, החלו להתפרסם מחקרים מדעיים שסקרו בזה אחר זה את פעילותו ובדקו את הקשר בין צריכתו לשכיחות נמוכה של מצבים בריאותיים שונים.
כתוצאה מנתונים שהצטברו, חלה התקדמות בהבנת הגורם האחראי העיקרי על פעילותו הבריאותית העוצמתית של הכורכום, הלא הוא הכורכומין, החומר הפעיל המצוי באופן טבעי בשורשו של הצמח. כורכומין הוא רק אחד מתוך משפחה שלמה של חומרים ביו אקטיביים בשם "כורכומינואידים" שמצויים באופן טבעי בכורכום. למעלה מ- 7,000 מאמרים ומחקרים שהציגו נתונים פרמקולוגים על הכורכום, הפנו את אור הזרקורים אליו.


בהווה, נתון עובדתי ברור על הכורכומין, היא שעל אף יתרונותיו המובהקים, זמינותו הביולוגית נמוכה וזמן שהייתו במחזור הדם קצר לאחר נטילתו הפומית. מאפיינים אלו חשפו את הפגמים שבתכשירי הכורכומין הקיימים וכעת מציבים אתגרים חדשים למציאת דרכים לשיפור אפקטיביות הרכיב.
דרך אחת שבאמצעותה ניתן להשיג שיפור בזמינות ביולוגית וספיגה, היא צירוף רכיבים צמחיים פעילים כמו פיפרין (המופק מפלפל שחור) או/ו לציטין שהוספו לפורמולות כורכומין. דרך פופולרית נוספת היא לספק מינון מוגבר של שורש כורכום (אפילו עד 12-10 גרם ביום) במטרה להגדיל את אחוז הספיגה וגם אז, המציאות היא שכמות הכורכומין שנספגת ומגיעה לדם, היא קטנה יחסית, עוברת פירוק מהיר בכבד ומתפנה מהגוף במהירות.

בעתיד,  מתבהרת התמונה כי עד עכשיו, אי אפשר היה "להשיג את הכול' כשמדובר בתכשירי כורכום. תמיד היה איזשהו קאץ', אם זה טבליות גדולות מדי שקשה לבלוע או כמות גדולה מדי של כמוסות שצריך לקחת על מנת להשיג השפעה כלשהי, או שהפסקנו פשוט כי לא קיבלנו את מה שחיפשנו. לגבי בעיית הזמינות, חוקרים מהתחום הבינו כי הפתרון לא יגיע בעזרת הישענות על רכיבים אחרים, אלא יתבסס על ההנחה שהפתרון המצא כבר בטבע.


הכירו את תוסף הכורכומין של הדור החדש!

כורכומין ליקוויד ג'ל עם פטנט הכורכומין BCM-95® המהפכני להגברת הזמינות הביולוגית.
כורכומין ליקוויד ג׳ל מספק הרכב המצליח להפיק משורש הכורכום את היעילות המקסימלית, הודות לשילוב שבין תמצית כורכומין איכותית ומרוכזת במיוחד, לבין השמנים והרכיבים הארומתיים הנקראים "טורמרונים", המצויים באופן טבעי בשורש הכורכום. בעצם בדיוק כפי שתכנן הטבע!
מחקרים מראים כי התוספת של שמני הכורכום, משפרת בצורה דרסטית את זמינותו של הכורכומין על כל נגזרותיו (כורכומינואידים). מלבד זאת, קל למצוא את ההבדלים בין פטנט הכורכומין שלנו לבין תמצית כורכומין רגילה (95% כורכומין), ההבדל המשמעותי נעוץ בזמינות ביולוגית הגבוהה ב- 1,000% יותר וזמן שהייה ממושך יותר בדם שנמשך בין 8-12 שעות לפי מחקרים.


גלו עוד באותו נושא


אולי יעניין אתכם גם

כורכומין ליקוויד ג'ל

כורכומין ליקוויד ג'ל

תמצית כורכום איכותית בכמוסות סופטג'ל ובתוספת שמני כורכום.
לפרטים נוספים
גדילן מצוי

גדילן מצוי

כמוסות גדילן מצוי
לפרטים נוספים
קו אנזים Q10 במינון 100 מ"ג

קו אנזים Q10 במינון 100 מ"ג

קו אנזים Q-10 במינון של 100 מ"ג בכל כמוסה
לפרטים נוספים
אומגה מקס

אומגה מקס

שמן דגים מרוכז המכיל מינון גבוה במיוחד של אומגה 3.
לפרטים נוספים

הרשמו לניוזלטר שלנו
הירשמו עכשיו לניוזלטר של סופהרב וקבלו עדכוני אורח חיים בריא!