פרוביוטיקה מומלצת לכל המשפחה: איזו פרוביוטיקה לבחור?

פרוביוטיקה
22 ינואר 2023
גפן בן צור נטורופתית N.D | יבגני וייסברג, רוקח, מנהל רפואי סופהרב
בשורה התחתונה, מה הכי חשוב לדעת?
 • החיידקים הפרוביוטיים מועילים לנו בדרכים רבות בצורה ישירה או עקיפה. הם משפיעים על תהליכים שונים הקשורים לפעילות מערכת החיסון ותורמים באופן ישיר לבריאות המעיים.
 • החיידקים הפרוביוטיים מפרישים חומרים שפוגעים בחיידקים ופטריות בסביבתם וכך הם מסייעים לנו בהתמודדות נגד מזהמים שונים. מסיבה זו, פגיעה באוכלוסיית החיידקים הידידותיים קשורה בסיכון גבוה יותר לזיהומים פטרייתייים ובקטריאליים.
 • מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על קשר אפשרי בין החיידקים בגוף לבין הנטייה למחלות מסוימות, רגישות למזונות, נטייה להשמנה ואפילו להתנהגות שלנו.
פרוביוטיקה מומלצת לכל המשפחה: איזו פרוביוטיקה לבחור?

על פרוביוטיקה בטוח שמעתם! מדובר על אחד התחומים המוכרים אך גם המבלבלים ביותר עבור צרכנים. יש סביב הנושא הזה המון חוסר בהירות. אם אתם מסתובבים עם סימני שאלה בכל הקשור לבחירת תוסף פרוביוטיקה, תדעו שאתם ממש לא לבד! המאמר הזה נכתב בדיוק בשבילכם ואתם עומדים לקבל כאן תשובות לחלק לא קטן מהשאלות שלכם.

להלן חלק המנושאים אליהם נתייחס במאמר זה:

 • מה זה פרוביוטיקה?
 • מה הם היתרונות של פרוביוטיקה?
 • מה הקשר בין פרוביוטיקה למערכת העיכול?
 • האם יש קשר בין החיידקים לתשוקה למתוק ופחמימות?
 • מה הקשר למערכת החיסון?
 • האם כדאי לקחת פרוביוטיקה בזמן אנטיביוטיקה?
 • מה חשוב לבדוק לפני שקונים תוסף פרוביוטיקה?

קילו וחצי חיידקים

אנחנו אף פעם לא לבד, גם כשנדמה לנו שכן. הגוף של כל אחד מאתנו מאכלס מעל מאה טריליון חיידקים, כקילו וחצי ממשקל גופנו בממוצע! על אף המוניטין הרע שיש להם, חלק לא מבוטל מהחיידקים הם דווקא טובים לנו ותורמים לבריאות שלנו במובנים רבים. הם לא אורחים, הם דיירים רצויים וחלק בלתי נפרד מאתנו, אפשר לומר שאנחנו אפילו תלויים בהם.

חיידקים: טובים או רעים?

הסיווג ל'חיידקים טובים' ו'חיידקים רעים' הוא סיווג שנקבע על ידי בני האדם, מתוך ההבנה שחלק מהחיידקים מועילים לבריאותנו וחלקם עלולים להזיק לנו ולגרום למחלה. החיידקים ה"רעים" מכונים בשפה המקצועית חיידקים פתוגניים. משמעות המילה פתוגניים היא מחוללי מחלה.

חיידקים – למה אנחנו כל כך נרתעים מהם?

לחיידקים יצא "שם רע" עם התגליות הראשונות של בני האדם על קיומם ועל הקשר שלהם לתחלואה. עם גילוי זה, הבינו את חשיבות ההיגיינה בכל מה שקשור למניעת זיהומים חיידקיים, שבעבר היו עלולים לגרום לתמותה בקרב בני האדם.

החיידקים סומנו כאויבים ולטובת שמירה על בריאות, בני האדם התחילו לייצר אמצעים שונים שמטרתם היא השמדת חיידקים, לדוגמה: חומרי ניקוי, חיטוי ואנטיביוטיקה. אמצעים אלו הביאו להתקדמות היכולת האנושית "לשלוט במצב" ולהתמודד בהצלחה עם מחלות שונות שבעבר היוו איום ממשי.

לצד כל זה, ישנם חיידקים שדווקא מועילים לבריאות שלנו ואפילו מסייעים בעצמם בהתמודדות עם זיהומים שונים. אלו מכונים "חיידקים פרוביוטיים" או "חיידקים ידידותיים". איתם אנו חיים בשלום וביחסי גומלין משותפים. משמעות הדבר שהם תלויים בנו, ואנחנו תלויים בהם לא פחות.

אנחנו לא יכולים בלעדיהם

אחד התחומים המרתקים והנחקרים במדע בשנים האחרונות הוא חקר המיקרוביום האנושי, תחום שנמצא בחיתוליו. על אף המידע הקיים והמצטבר בנושא, ככל הנראה, רב הנסתר על הגלוי ויש עוד הרבה מה לגלות ולהבין, אודות הקשר המיוחד בינינו לבין החיידקים.

תגליות מדעיות מהשנים האחרונות, מצביעות על כך שככל הנראה השפעתם של החיידקים הפרוביוטיים על הבריאות שלנו ועל התפקוד של גופנו רחבה יותר ממה שחושבים. נראה כי הם ממש הכרחיים לקיום שלנו.

איפה הם נמצאים וכיצד הם תורמים לנו?

נתחיל מהעובדה שהם נמצאים כמעט בכל מקום בגוף: על גבי העור, בפה, באף, בנרתיק ובמערכת העיכול, רובם שוכנים במעי הגס. שמירה על יחס תקין ורצוי, שבו מי ששולט אלו החיידקים הטובים, חשובה לבריאות שלנו.

מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על קשר אפשרי בין אוכלוסיית החיידקים בגוף לבין הנטייה למחלות מסוימות, רגישות למזונות, נטייה להשמנה (או להיפך), השפעה על מערכת החיסון, מצב הרוח, ההתנהגות ועוד. חלק מהמחקרים נעשו על חיות מעבדה וחלקם על בני אדם. לא פשוט להוכיח קשר חד משמעי או למצוא מנגנון השפעה ספציפי, זאת בשל המורכבות הרבה: המיקרו-פלורה שלנו מורכבת מטריליונים של חיידקים, ממאות זנים שונים וביחסים משתנים ודינמיים. כמובן שיש לקחת בחשבון תהליכים ביולוגיים וביוכימיים בגוף, מה שהופך את תחום המחקר המרתק הזה, למורכב מאוד, אך גם מבטיח ומסקרן.

הנה כמה עובדות שאולי לא הכרתם על פרוביוטיקה, חלקן הולכות להפתיע אתכם.

מה זה פרוביוטיקה?

את המונח פרוביוטיקה רובנו מכירים מפרסומות, מקריאת עלון שקראנו כלאחר יד בחדר ההמתנה לרופא או מחבר או חברה שהמליצו לנו על "הדבר שיקל על כאבי הבטן". אולם מעבר לכך, איננו יודעים הרבה על החיידקים ועל התועלת שאנו מפיקים מהם.

משמעות המילה פרוביוטיקה מיוונית היא "בעד החיים". המונח פרוביוטיקה מתייחס לתוספי תזונה או למזונות המכילים חיידקים 'טובים' (פרוביוטיים), אלו הם החיידקים אשר תורמים לבריאות שלנו.

החיידקים הפרוביוטיים מהווים חלק ממערכת שלמה שנקראת "מיקרופלורה", אשר כוללת למעשה את אוכלוסיות החיידקים המגוונות שבגופינו, אך לא רק הם נמצאים שם. לצידם חיים מיקרואורגניזמים נוספים, כגון פטריות, נגיפים ויצורים חיים נוספים, אך אל דאגה, כל אלה אינם מזיקים לנו כלל, כל עוד החיידקים הטובים הם השולטים בעניינים ומהווים את הרוב הגדול שמרכיב את אותה 'מיקרופלורה'.

הידעת? אצל אדם בוגר, המשקל הכולל של החיידקים בגופו נע בין 1-3 קילוגרם.

פרוביוטיקה יתרונות

החיידקים ה"טובים" מועילים לנו בדרכים רבות, בצורה ישירה או עקיפה. אנו חיים איתם בסימביוזה משותפת, כלומר, יחסי גומלין, בהם כולם יוצאים מורווחים. חשוב להבין, אנחנו לא רק 'חיים איתם בשלום', אנחנו ממש תלויים בהם!

המלחמה על הבית: פרוביוטיקה ומערכת החיסון

החיידקים נמצאים במלחמה מתמדת על שטחי מחייה ומזון, בינם לבין עצמם וגם בינם לבין יצורים נוספים שחיים לצידם. החיידקים הפרוביוטיים מפרישים חומרים שפוגעים בחיידקים או ביצורים אחרים בסביבתם, אשר נמצאים איתם בתחרות (חומרים אנטי-מיקרוביאליים). החומרים שהם מייצרים מהווים מנגנון הגנה עבורם ושליטה אל מול המתחרים שלהם.

למעשה אנחנו מרוויחים מזה, כי בדרך זו הם מסייעים לנו בהתמודדות עם חיידקים 'רעים'. מכאן תרומתם לחיזוק ההגנה הטבעית שלנו, אך זו רק דרך אחת. הם משפיעים על תהליכים שונים הקשורים לפעילות מערכת החיסון.

מסיבה זו, פגיעה באוכלוסיית החיידקים הידידותיים קשורה בסיכון גבוה יותר לזיהומים פטרייתיים או בקטריאליים.

הידעת? כמות החיידקים בגופנו היא פי 10 מכמות התאים בגוף.

קנדידה והקשר לחיידקים

רווח משני נוסף לטובתנו, נובע מההשפעה של זני חיידקים מסוימים על רמת החומציות. לדוגמה, חיידקים ממשפחת הלקטובצילוס, אלו חיידקים שמייצרים חומצה לקטית, שנוכחותה מעלה את רמת החומציות שמפריעה לשגשוג יתר של פטריית הקנדידה.

במצב תקין, פטריית השמר קנדידה מהווה חלק מהפלורה אצל בני האדם ואינה מורגשת כלל, אלא אם כן, משהו משתנה לרעה. במצב של פגיעה חיסונית, או לחילופין פגיעה באוכלוסיית החיידקים שאחראיים לשמירה על רמת Ph תקינה (חיידקי לקטובצילוס), פטריית הקנדידה עלולה לשגשג יתר על המידה ולהוביל לתסמינים רבים ולא רצויים בגוף, כמו למשל: זיהום פטרייה בנרתיק, נפיחות בבטן, גזים, גרד בעור, ריח רע מהפה, כאבי ראש, עייפות ועוד. תסמינים אלו אינם אבחנתיים ועלולים להופיע ממגוון סיבות בריאותיות אחרות, שיש לשלול תחילה על ידי בירור רפואי.

פרוביוטיקה למערכת העיכול

במערכת העיכול יש מעל 500 סוגים שונים של חיידקים. כאמור, חלקם מזיקים וחלקם מועילים וקיימת חשיבות רבה לשמירה על איזון תקין ביניהם.

החיידקים הפרוביוטיים תורמים באופן ישיר לבריאות המעיים, מאחר והם מייצרים חומצות שומן קצרות שרשרת שמזינות את רירית המעי.

בנוסף, מושבות החיידקים על גבי דופנות המעיים יוצרות חיץ וכך תורמות גם להפחתת חדירות המעי. הם מסייעים בפירוק של שאריות מזון, תורמים לספיגה של מינרלים ומייצרים ויטמינים.

*לקריאת כתבה בנושא פרוביוטיקה למערכת העיכול : סובלים מבטן נפוחה אחרי האוכל ובמהלך היום? אתם לא לבד!

להאכיל את החיידקים הטובים

בוודאי נתקלתם בהמלצה לאכול מזונות עשירים בסיבים תזונתיים. אותם סיבים הם למעשה פחמימות (רב סוכרים) שמערכת העיכול שלנו לא מסוגלת לפרק ולהפיק מהם אנרגיה ולכן אינם מהווים מזון עבורנו, אך הם המזון המועדף על החיידקים הפרוביוטיים.

הסיבים כאמור אינם מתעכלים ומגיעים בשלמותם למעי הגס, שם החיידקים מפרקים אותם ומפיקים מהם אנרגיה. בתהליך זה נוצרים חומרים שמועילים לבריאות שלנו, כמו חומצות שומן בינוניות שרשרת, שמזינות את תאי המעי. תהליך זה נחוץ וחיוני לבריאות המעיים וכאן אנו תלויים בפעילות החיידקים.

בכדי לעודד פעילות זו, יש לדאוג להאכיל את החיידקים באמצעות תזונה עשירה בסיבים הכוללת מזונות 'מלאים', כדוגמת קטניות, דגנים מלאים, ירקות שורש, ירקות מצליבים, עלים ירוקים, פירות ועוד.

מנגד, תזונה דלת סיבים, שכוללת הרבה סוכרים ופחמימות פשוטות, מזון מתועש ומעובד, עתיר חלבון מהחי, היא התזונה שמאכילה את החיידקים המזיקים ומעודדת שגשוג שלהם וכן של פטריות ופרזיטים.

מה זה פרה-ביוטיקה?

המונח "פרהביוטיקה" מתייחס לכל מה שהחיידקים הפרוביוטיים אוכלים, בדרך כלל מדובר בסיבים תזונתיים. פרוביוטיקה ביו דופילוס + לדוגמה, מכילה תוספת של סיבים תזונתיים (FOS) אשר תורמים לשגשוג החיידקים והישרדותם. 

לתוספי פרוביוטיקה בתוספת FOS יתרון עבור רוב האנשים, אך הם אינם יתאימו במצבים בריאותיים אשר דורשים הימנעות זמנית מסיבים תזונתיים.

יש לכם תשוקה למתוק ולפחמימות?

קיימת השערה שככל שהחיידקים המזיקים והפטריות משגשגים יותר, הם משפיעים על מרכזי התאבון במוח וגורמים לנו להשתוקק לעוד פחמימות פשוטות ומתוקים.

חלק מהמדענים טוענים שכשאדם נגמל מהצורך במתוק הוא למעשה מצמצם את כמות החיידקים שמשדרים למוח ומעודדים את הכמיהה למתוק, זאת בניגוד לטענה הרווחת, לפיה הוא לומד לשלוט במרכזי העונג במוח.

פרוביוטיקה מומלצת- איך בוחרים תוסף?

יש מגוון גדול של תוספי פרוביוטיקה בשוק וזה יכול להיות מאוד מבלבל כשעומדים מול המדפים ותוהים כיצד לבחור את תוסף הפרוביוטיקה הטוב ביותר ועל סמך אילו פרמטרים.

הנה כמה דברים בסיסיים שטוב לדעת:

יש תוספי פרוביוטיקה ייעודיים, שמטרתם לתמוך במצב בריאותי כלשהו, לדוגמה- פרוביוטיקה שמסייעת לתחושת נפיחות בבטן, או פרוביוטיקה לחלל הפה והגרון.

קיימים תוספי פרוביוטיקה שיתאימו לאוכלוסייה מסוימת, למשל- פרוביוטיקה לנשים, פרוביוטיקה לילדים או פרוביוטיקה לתינוקות. תוספים אלו לרוב יכילו זני חיידקים שנחקרו ונמצאו כמועילים למטרה כלשהי, או כאלה שנוכחותם תורמת לאוכלוסיית היעד באופן פרטני.

בנוסף לסוגים הללו, קיימים גם תוספי פרוביוטיקה "כלליים" שיכולים להתאים לכל המשפחה. בכל מקרה, על מנת לבחור את התוסף המתאים, כדאי לדעת מה הופך תוסף כזה לאיכותי וטוב יותר לעומת אחרים.

פרוביוטיקה מומלצת לכל המשפחה

פרוביוטיקה אחרי אנטיביוטיקה

אם משמעות המילה פרוביוטיקה היא "בעד החיים", משמעות המילה אנטיביוטיקה היא "נגד החיים" וכשמה כן היא. אנטיביוטיקה היא תרופה שניתנת כטיפול בזיהום חיידקי ומטרתה להשמיד חיידקים. לצד הפגיעה בחיידקים המזיקים, אנטיביוטיקה פוגעת גם בחיידקים הידידותיים, מה שמפר את האיזון ומצריך שיקום של הפלורה.

הפגיעה בהרכב ויחס החיידקים בפלורה עלולה להוביל לתופעות לוואי כגון: אי נוחות במערכת העיכול, שיכולה להתבטא בנפיחות, גזים, כאבי בטן, שלשולים או בחילות. בנוסף לכך, לאחר נטילת אנטיביוטיקה עולה השכיחות לזיהומים שונים, כדוגמת פטרייה בנרתיק.

חשוב להבין, כי כמו בכל דבר אחר, גם לאנטיביוטיקה יש יתרונות וחסרונות וכשמדובר בבריאות שלנו, חשוב לנהוג בצורה אחראית. אנטיביוטיקה היא תרופה שיכולה להציל חיים במקרים מסוימים ולפעמים אין ברירה וחייבים לקחת אנטיביוטיקה. רק חשוב להכיר בהשלכות של נטילתה ולא כדי להימנע ממנה, אלא כדי לסייע לשיקום הפלורה.

איך עושים את זה? תוסף פרוביוטיקה, גם במקביל וגם לאחר סיום הטיפול האנטיביוטי עשוי לסייע בהשבת המאזן הרצוי, על ידי חיזוק אוכלוסיות החיידקים הפרוביוטיים. את תוסף הפרוביוטיקה מומלץ להפריד כשעתיים לפחות מהאנטיביוטיקה.

פרוביוטיקה בזמן טיפול אנטיביוטי? יש דבר כזה!

לא הרבה יודעים שקיים תוסף פרוביוטי שאותו ניתן ואף מומלץ לקחת בסמוך לאנטיביוטיקה ללא צורך בהפרדת זמני הנטילה, הוא נקרא ביו בולרדי. מדובר בתוסף פרוביוטיקה ייחודי המבוסס על השמר הפרוביוטי הנחקר ס. בולרדי S.boulardii)) שהינו עמיד לאנטיביוטיקה. לעומת תוספים אחרים, ביו בולרדי מיועד רק לימי הטיפול התרופתי ולכן אריזה מכילה רק 20 כמוסות. תוסף התזונה ביו בולרדי עשוי להפחית את תופעת השלשולים השכיחה בעת נטילת אנטיביוטיקה.

בתום הטיפול האנטיביוטי, מומלץ לעבור לנטילת פרוביוטיקה מסוג אחר, כזו שמכילה כמות גדולה של חיידקים ומגוון גדול שני זנים, זאת במטרה לחזק את הפלורה ולהעשיר אותה בחיידקים טובים.

*לקריאת כתבה בנושא פרוביוטיקה אחרי אנטיביוטיקה : הקשר שאתם חייבים להכיר בין פרוביוטיקה לאנטיביוטיקה>>

פרוביוטיקה בהיריון

שאלה שחוזרת אצל נשים רבות היא האם מותר לקחת פרוביוטיקה בהיריון. אין מניעה במתן תוספי פרוביוטיקה, בהתאם לצורך. חשוב לוודא כי הם אינם מכילים רכיבים נוספים שאינם מתאימים לתקופת ההיריון. בנסיבות מיוחדות יש להיוועץ ברופא.

*לקריאת כתבה בנושא פרוביוטיקה בהיריון: פרוביוטיקה לנשים: כיצד היא תורמת לנו?

פרוביוטיקה לגברים

אם אתם תוהים מדוע אין פרוביוטיקה לגברים, הסיבה היא פשוטה. לנשים יש הרכב חיידקים ייחודי בנרתיק, שחיוני לבריאות האינטימית שלהן. הרכב זה כולל זני חיידקים ספציפיים שייחודיים לפלורת הנרתיק ועל כן ישנו מגוון של תוספי פרוביוטיקה לנשים שמבוססים על אותם זנים.

לגברים, כל תוסף פרוביוטיקה איכותי עשוי להתאים, חשוב כמובן לבחור פרוביוטיקה איכותית ולא להתפשר על כל סוג.

במידה וקיימת סיבה מסוימת שבעקבותיה עולה הצורך בפרוביוטיקה, למשל במצב של אי נוחות, תחושת נפיחות וגזים בבטן, ישנם תוספי פרוביוטיקה שיתאימו יותר, כמו ביו-25.

ביו 25 היא פרוביוטיקה מתקדמת, שמכילה מגוון רחב של זנים, כמות גדולה של 25 מיליארד חיידקים פעילים בכל כמוסה ויכולה לסייע בתחושת כבדות, נפיחות ואי נוחות בבטן. זני החיידקים ב- ביו 25 נחקרו קלינית ונמצאו יעילים לתופעות שונות במערכת העיכול.

פרוביוטיקה לחלל הפה והגרון

דוגמה נוספת היא פרוביוטיקה בשם ביו בליס שנהוג להשתמש בה בעיקר לחלל הפה והגרון. היא מגיעה בטבליות מציצה ומבוססת על חיידק ידידותי בשם S. salivarius K12 שנמצא במחקרים כמעכב גדילה והתרבות של חיידקים פתוגניים ממשפחת הסטרפטוקוקוס שעלולים לגרום לדלקת גרון.

חלק מהמחקרים אף הצביעו על השפעה מועילה של חיידק זה, בהפחתת ריח רע מהפה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי הוא מתחרה עם חיידקים מסוימים שאחראיים לריח רע מהפה ומפחית את כמותם.

*לקריאת כתבה בנושא פרוביוטיקה לגרון : דלקת גרון וכאבי גרון: הפתרון שלא חשבתם עליו

פרוביוטיקה לילדים

קיימים מגוון תוספי תזונה פרוביוטיים שמותאמים לילדים, אלה מגיעים באבקות בדרך כלל, לדוגמה- ביו קיד שהיא אבקת פרוביוטיקה המותאמת למערכת העיכול העדינה של פעוטות וילדים ומכילה גם תוספת של FOS סיבים תזונתיים פרה-ביוטיים שמעודדים את שגשוג החיידקים הטובים.

*לקריאת כתבה בנושא פרוביוטיקה לילדים: באילו מקרים פרוביוטיקה לילדים יכולה לסייע? 5 מצבים שכל הורה צריך להכיר>>

פרוביוטיקה לתינוקות

אחת הסיבות העיקריות לצורך בתוסף פרוביוטיקה לתינוקות הוא לתמיכה במערכת העיכול. פרוביוטיקה ביו קיד בטיפות מבוססת על הזן הפרוביוטי BB12 שנחשב לאחד החיידקים הראשונים המיישבים את מערכת העיכול של התינוק , שחשוב לפעילות תקינה של מערכת העיכול ותמיכה במערכת החיסון. חיידק זה נחקר קלינית במצב של קוליק, עם תוצאות מרשימות.

*לקריאת כתבה בנושא פרוביוטיקה לתינוקות: האם פרוביוטיקה לתינוקות יעילה בטיפול לקוליק וגזים?>>

תוסף פרוביוטיקה: כך תבחרו נכון

 • זני החיידקים– מגוון רחב של זני חיידקים מהווה יתרון כשמדובר בתוסף פרוביוטיקה כללי. חפשו פרוביוטיקה שמכילה מגוון של 8-11 זנים שונים.
 • כמות החיידקים– כמות גבוהה של חיידקים בפורמולה נחשבת אף היא כיתרון.
 • טכנולוגיית ציפוי ייחודית– אחד הדברים החשובים בבחירת פרוביוטיקה הוא ההגנה על החיידקים בפורמולה. ישנן טכנולוגיות ציפוי ייחודיות ששומרות על החיידקים ומגינות עליהם מתנאי הסביבה שעלולים לפגוע בהם בדרך, כמו חומציות הקיבה. טכנולוגיית הציפוי יכולה להיות בכמוסות מיוחדות שהפירוק שלהן מעוכב, על מנת למנוע את שחרור החיידקים בקיבה. טכנולוגיות אחרות מיושמות כציפוי על החיידקים עצמם, מה שמאפשר לצרוך אותם גם כאבקה.
 • תוספת FOS– זו תוספת שמהווה מצע פרה-ביוטי, או במילים אחרות, מזון לחיידקים. תוספת של FOS תורמת לשגשוג החיידקים ולהישרדותם.

הם שומרים עליכם- תשמרו עליהם!

הדרך הטובה ביותר לתמוך בפלורה תקינה ולשפר את היחס לטובת החיידקים הטובים, היא להקפיד על תזונה עשירה בסיבים ולצרוך מזונות ותוספי תזונה פרוביוטיים. זכרו שהם שומרים על הבריאות שלכם, שמרו עליהם חזרה.  

אנחנו מקווים שהצלחנו לשפר את המוניטין שלהם, בפעם הבאה שאתם עולים על המשקל, תזכרו שקרוב ל-2 קילוגרם ממשקל גופכם, שייך להם.

רק בריאות!

צוות סופהרב


אולי יעניין אתכם גם

ביו 25™

ביו 25™

פרוביוטיקה מתקדמת המכילה 11 זנים במינון של 25 מיליארד חיידקים בכל כמוסה
₪ 159.9
Add to Wishlist
Add to Wishlist
בחר אפשרויות
Add to Wishlist
Add to Wishlist
ביו פימייל

ביו פימייל

פרוביוטיקה ייעודית לנשים המכילה 5 זנים המותאמים לפלורה הנשית, במינון של 10 מיליארד חיידקים בכל כמוסה
₪ 89.9
Add to Wishlist
Add to Wishlist
בחר אפשרויות
Add to Wishlist
Add to Wishlist
ביו בולרדי

ביו בולרדי

פרוביוטיקה פטנטית המכילה את השמר הפרוביוטי ס. בולרדי במינון של 5 מיליארד בכל כמוסה
 43.4
35% הנחה
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Add to Wishlist
Add to Wishlist
ביו 55 LR

ביו 55 LR

פרוביוטיקה עם החיידק הידידותי ל. רוטרי | 55 מיליארד חיידקים 10 זנים
 166.3
35% הנחה
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Add to Wishlist
Add to Wishlist
ביו קיד טיפות

ביו קיד טיפות

פרוביוטיקה לפעוטות (לשעבר ביוטיקיד) עם הזן הפרוביוטי הנחקר ®BB-12
 77.9
35% הנחה
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Add to Wishlist
Add to Wishlist


גלו עוד באותו נושא

הכן גופך לפסח: כך תתמודדו עם עצירות, נפיחות וגזים
מערכת עיכול
3 אפריל 2023

הכן גופך לפסח: כך תתמודדו עם עצירות, נפיחות וגזים

מדי שנה בפסח, אנשים רבים סובלים מעצירות, נפיחות, גזים ותחושת אי נוחות בבטן. מאכלי החג המבוססים על קמח מצה לבן, דלים בסיבים ועשירים בעמילנים, יוצרים…
ספרו לי עוד
מה עושים עם גזים אצל תינוקות?
תינוקות וילדים
24 מאי 2022

מה עושים עם גזים אצל תינוקות?

גזים אצל תינוקות היא תופעה נפוצה והורים רבים מוצאים את עצמם חסרי אונים מול תינוק קטן שבוכה ללא הפסקה. רבע מהתינוקות סובלים מתופעה הנקראת קוליק…
ספרו לי עוד
הדרכים הטבעיות לטיפול בעצירות
מערכת עיכול
27 אוקטובר 2022

הדרכים הטבעיות לטיפול בעצירות

עצירות היא הפרעת העיכול השכיחה ביותר, היא נפוצה יותר אצל נשים ושכיחותה גבוהה יותר בגילאים מבוגרים. על פי ההגדרות הרפואיות, עצירות מוגדרת כמצב שבו תדירות…
ספרו לי עוד
פרוביוטיקה לחלל הפה והגרון? יש דבר כזה!
פרוביוטיקה
17 מרץ 2022

פרוביוטיקה לחלל הפה והגרון? יש דבר כזה!

כולנו יודעים, לפרוביוטיקה תפקיד חשוב במערכת העיכול, אבל כמה מאיתנו יודעים שאותם חיידקים טובים נמצאים גם במקומות נוספים כמו חלל הפה והגרון? איזה תפקיד הם…
ספרו לי עוד
קוליק בתינוקות: מחקר קליני חדש מצביע על יעילות הזן הפרוביוטי BB-12
פרוביוטיקה
16 מרץ 2022

קוליק בתינוקות: מחקר קליני חדש מצביע על יעילות הזן הפרוביוטי BB-12

בשורה להורים! תוצאות מחקר קליני חדש מראות כי הזן הפרוביוטי BB-12 יכול להפחית את משך הבכי ומספר פרקי הבכי ולהביא הקלה לתינוקות המתמודדים עם קוליק.
ספרו לי עוד
מהי נפיחות בבטן ואיך אפשר להקל עליה?
פרוביוטיקה
15 אוגוסט 2022

מהי נפיחות בבטן ואיך אפשר להקל עליה?

אין מישהו שלא סבל כנראה לפחות פעם אחת בחייו מבטן נפוחה. גזים, נפיחות ואי נוחות בבטן הם עניין שבשגרה אצל אנשים רבים. רגע לפני שארוחות…
ספרו לי עוד
נפיחות? כבדות? לא בהכרח.
מערכת עיכול
15 אוקטובר 2023

נפיחות? כבדות? לא בהכרח.

נפיחות, גזים בבטן ותחושת כבדות מלווים אתכם באופן קבוע? כנסו וגלו מה הם הגורמים לתופעה, אילו טיפים יעזרו לכם לשפר את המצב ומה החשיבות של…
ספרו לי עוד
הבטן לא רגועה? תתקדמו לביו-25!
פרוביוטיקה
15 אוקטובר 2023

הבטן לא רגועה? תתקדמו לביו-25!

הבטן לא רגועה? תתקדמו לביו 25™, פרוביוטיקה מתקדמת המכילה מגוון רחב של 11 זני חיידקים ידידותיים ואיכותיים במינון של 25 מיליארד חיידקים בכל כמוסה. זני…
ספרו לי עוד
זיהומים נפוצים בנרתיק: הגורמים ודרכי ההתמודדות
פרוביוטיקה
15 אוגוסט 2022

זיהומים נפוצים בנרתיק: הגורמים ודרכי ההתמודדות

דלקת בנרתיק, פטרייה שחוזרת שוב ושוב, הן תלונות נפוצות בקרב נשים בכל העולם. מה גורם לזיהומים בנרתיק? אילו הרגלי היגיינה מחמירים את המצב ומה אפשר…
ספרו לי עוד
סובלים מבטן נפוחה אחרי האוכל ובמהלך היום? אתם לא לבד!
מערכת עיכול
21 ספטמבר 2022

סובלים מבטן נפוחה אחרי האוכל ובמהלך היום? אתם לא לבד!

סובלים מתחושת כאבי בטן וגזים אחרי האוכל ובמהלך רוב שעות היום? כדאי לכם לקרוא את זה! במרבית המקרים מדובר בתופעה הניתנת לפתרון בעזרת אימוץ הרגלים…
ספרו לי עוד
שלשולים אצל ילדים – מדוע זה קורה ואיך מטפלים?
פרוביוטיקה
1 מרץ 2022

שלשולים אצל ילדים – מדוע זה קורה ואיך מטפלים?

שכיחותן של מחלות זיהומיות בדרכי העיכול עולה לרוב כשהקיץ מתחיל והתופעה מורגשת בעיקר בקרב ילדים. מהם הגורמים למחלות אלו, ממה חשוב להיזהר וכיצד ניתן לטפל?
ספרו לי עוד
הקשר שאתם חייבים להכיר בין פרוביוטיקה לאנטיביוטיקה
פרוביוטיקה
13 ספטמבר 2022

הקשר שאתם חייבים להכיר בין פרוביוטיקה לאנטיביוטיקה

לא אוהבים לקחת אנטיביוטיקה? לפעמים אין ברירה, היא מסייעת לנו להתגבר על מחלות רבות. הבשורות הטובות הן שאפשר להקטין ואף למנוע את תופעות הלוואי שלה.…
ספרו לי עוד
הדרכים למניעת ריח רע מהפה
ויטמינים ומינרלים
14 מרץ 2022

הדרכים למניעת ריח רע מהפה

ריח פה הוא תופעה מאוד לא נעימה והפתרונות המקובלים כיום מטפלים בעיקר בתסמינים ולא בשורש הבעיה. בכתבה הבאה תלמדו על דרכים טבעיות ופשוטות להתמודדות עם…
ספרו לי עוד
סדרת הפרוביוטיקה המובילה בישראל- פטנט היהלום!
פרוביוטיקה
3 מרץ 2022

סדרת הפרוביוטיקה המובילה בישראל- פטנט היהלום!

חברת סופהרב גאה להציג בפניכם את סדרת הפרוביוטיקה המובילה בישראל! סדרת פרוביוטיקה ייחודית המספקת את מוצרי הפרוביוטיקה האיכותיים והאפקטיביים ביותר, עם הטכנולוגיה הפטנטית של הציפוי…
ספרו לי עוד
פרוביוטיקה לנשים: כיצד היא תורמת לנו?
פרוביוטיקה
13 ספטמבר 2022

פרוביוטיקה לנשים: כיצד היא תורמת לנו?

נשים רבות סובלות מזיהומים חוזרים ופטרת בנרתיק מכל מיני סיבות. הבשורה הטובה שאפשר להימנע ואף לסייע לגוף בתקופות אלה. איך? היכנסו וקראו על פרוביוטיקה לנשים
ספרו לי עוד
הפרעות עיכול – האם זה בגלל משהו שאכלתי?
פרוביוטיקה
15 אוגוסט 2022

הפרעות עיכול – האם זה בגלל משהו שאכלתי?

בתזונה המערבית כיום כל אדם שני עלול לסבול מחוסר איזון במערכת העיכול. תופעה אשר מלווה בתחושת כבדות, נפיחות, גזים, אי נוחות וכאב וגורמת למבוכה. הרי…
ספרו לי עוד
סדרת LR פרוביוטיקה לכל המשפחה- ידידותית לכולם!
פרוביוטיקה
1 מאי 2023

סדרת LR פרוביוטיקה לכל המשפחה- ידידותית לכולם!

תוספי פרוביוטיקה מסדרת LR כוללים מגוון מוצרים לכל המשפחה, עם החיידק הידידותי ל. רוטרי. פרוביוטיקה טבעונית, ללא רכיבי חלב ובכשרות בד"ץ העדה החרדית. כמות חיידקים…
ספרו לי עוד
לא רק בזמן אנטיביוטיקה: השימושים הרבים של הפרוביוטיקה
פרוביוטיקה
12 ספטמבר 2022

לא רק בזמן אנטיביוטיקה: השימושים הרבים של הפרוביוטיקה

בזמן האחרון נדמה שכולם מדברים על פרוביוטיקה ובצדק! אבל האם אתם יודעים באמת מהי ומה התפקידים השונים שהיא יכולה למלא בבריאותכם? ספוילר: היא חיונית כמעט…
ספרו לי עוד
לעבור את ארוחת החג בשלום: טיפ מנצח לבטן רגועה
פרוביוטיקה
1 מרץ 2022

לעבור את ארוחת החג בשלום: טיפ מנצח לבטן רגועה

סדר פסח קרב ואיתו ארוחת החג. רגע לפני שאתם משלימים עם גורלכם להעביר עוד ארוחת ליל סדר עם גזים וכאבי בטן, תנו לנו להראות לכם…
ספרו לי עוד
בריא להכיר: החיידק הפרוביוטי בליס K-12
חורף
1 מרץ 2022

בריא להכיר: החיידק הפרוביוטי בליס K-12

לא כולנו עושים את ההקשר בין פרוביוטיקה לגרון, אבל המדע לגמרי שם! הכירו את החיידק בליס K-12 הזן הפרוביוטי הייחודי הפועל בחלל הפה והסיבות להתחיל…
ספרו לי עוד
האם פרוביוטיקה לתינוקות יעילה בטיפול לקוליק וגזים?
פרוביוטיקה
1 מרץ 2022

האם פרוביוטיקה לתינוקות יעילה בטיפול לקוליק וגזים?

גם התינוק שלכם לא מפסיק לבכות ונמצא באי שקט בגלל הגזים? ניסיתם כל שיטה אפשרית, אבל האם שמעתם על פרוביוטיקה לתינוקות? הפתרון שיביא הקלה לכם…
ספרו לי עוד
באילו מקרים פרוביוטיקה לילדים יכולה לסייע? 5 מצבים שכל הורה צריך להכיר
פרוביוטיקה
29 אוגוסט 2022

באילו מקרים פרוביוטיקה לילדים יכולה לסייע? 5 מצבים שכל הורה צריך להכיר

פרוביוטיקה, החיידקים הטובים, הפכו כבר מזמן לחלק חשוב מהתזונה של כולנו. לא בטוחים מתי כדאי לתת אותה לילדים? ריכזנו לכם את חמשת המצבים שכל הורה…
ספרו לי עוד
להבין את בריאות המעיים- מדריך מקוצר
פרוביוטיקה
15 אוגוסט 2022

להבין את בריאות המעיים- מדריך מקוצר

להבין את מערכת העיכול שלנו עשוי להיות משהו קשה לעיכול, אבל ברגע ש"מפרקים" אותה לחתיכות קטנות, קל יותר להבין כיצד היא פועלת ומה החשיבות שלה…
ספרו לי עוד
פרוביוטיקה לבריאות: איך בוחרים תוסף פרוביוטיקה?
פרוביוטיקה
12 ספטמבר 2022

פרוביוטיקה לבריאות: איך בוחרים תוסף פרוביוטיקה?

מרגישים נפיחות בבטן, כבדות ואי נוחות כללית במיוחד בתקופה האחרונה? יכול להיות שאוכלוסיית החיידקים הטובים שלכם במעי נחלשה. החדשות הטובות: עם תוסף פרוביוטיקה אפקטיבי אפשר…
ספרו לי עוד
דלקת גרון וכאבי גרון: הפתרון שלא חשבתם עליו
פרוביוטיקה
14 מאי 2023

דלקת גרון וכאבי גרון: הפתרון שלא חשבתם עליו

לעבור את החורף ללא כאבי גרון זו משימה לא פשוטה עבור רבים. מה גורם לדלקת גרון ומה ניתן לעשות? ריכזנו לכם את השאלות והתשובות הכי…
ספרו לי עוד

שאלות נפוצות

איזו פרוביוטיקה מומלצת לעיכול?

מערכת העיכול בגוף שלנו היא מערכת מרכזית וחשובה, המשפיעה לא מעט על חיינו. לכן חשוב מאוד לדאוג לתחזוקה שוטפת שלה. לא פעם אנו סובלים מבעיות עיכול ונפיחות בטנית, לעיתים באופן זמני אך לעיתים גם לאורך זמן, ואיננו יודעים להצביע בדיוק על מקור הבעיה. הפרעות במערכת העיכול עלולות להתבטא בנפיחות, תחושה של מלאות, גזים, בעיות ביציאות הסדירות, ועוד. ידוע כי מזונות מסוימים כמו קוטג', בננות, חומוס, ארטישוק ואפילו כרוב כבוש, מכילים בתוכם חיידקים פרוביוטיים, אך הם נמצאים בהם בכמות קטנה, פרוביוטיקה מומלצת לעיכול ובמינון נכון, נמצאת בתוסף תזונה פרוביוטי, ויש רבים המעדיפים לצרוך אותה בצורה זו. תוסף פרוביוטיקה איכותי יכיל בתוכו זני חיידקים אשר נחקרו ונמצאו אפקטיביים לפעילויות במערכת העיכול.

מהן יתרונות פרוביוטיקה לגברים?

בדיוק כמו לנשים, גם גברים סובלים לא פעם מבעיות במערכת העיכול. רבים מהגברים סובלים גם כן מנפיחות בטנית שגורמת לא פעם לגזים, דבר היכול להעיק ולהפריע בשגרת היום יום. פרוביוטיקה לגברים יכולה לסייע רבות בתחושה של מלאות, נפיחות וכבדות וכן גם לחיזוק ההגנה הטבעית.

מה הן השעות בהן כדאי לנו לצרוך תוסף פרוביוטיקה מומלץ?

אחת השאלות הנפוצות בקרב אנשים המעוניינים לצרוך תוסף פרוביוטיקה מומלץ, היא מתי כדאי לנו ליטול אותו? האם כדאי בבוקר, בערב, לפני אוכל או אחריו? ידוע שאם לוקחים פרוביוטיקה יחד עם אנטיביוטיקה, מומלץ לצרוך את התוסף שעתיים לפני או אחרי נטילת האנטיביוטיקה. מומלץ גם להמשיך לקחת את התוסף זמן מה גם אחרי סיום הטיפול האנטיביוטי לשם החזרת איזון החיידקים הטובים למצב תקין. אם אתם נוטלים פרוביוטיקה ללא קשר לאנטיביוטיקה, תוכלו לקחת אותה לפני או אחרי האוכל. מומלץ כי תעשו זאת בשעה קבועה הנוחה לכם על מנת שלא תשכחו ליטול את התוסף.

איזו פרוביוטיקה מומלצת לנו?

בגוף האדם נמצאים בהרמוניה חיידקים ידידותיים לצד החיידקים הפחות טובים.  החיידקים הטובים המכונים גם חיידקים פרוביוטיים, תורמים רבות לגופנו באופן יומיומי, הם מסייעים לנו בחיזוק המערכת החיסונית, מסייעים בהפקת אנרגיה, מסייעים לפירוק המזון שאנו צורכים בצורה טובה ואף מגנים על גופנו מפני זיהומים שונים. פרוביוטיקה מומלצת לא רק כאשר אנו נוטלים אנטיביוטיקה, סובלים מנפיחות בטנית ועוד, אלא מומלץ לקחת אותה כתוסף מזון באופן שגרתי, זאת על מנת לחזק את אוכלוסיית החיידקים הטובים בגופנו. הפרוביוטיקה נמצאת בסוגי מאכל שונים לדוגמת יוגורט ביו, אך הכמויות לא גדולות כמו בנטילת תוסף תזונה פרוביוטי איכותי המכיל כמות ומגוון רחב של זנים.

איזו פרוביוטיקה הכי טובה לנו?

קיימים הרבה סוגים של פרוביוטיקה בשוק, וניתן למצוא פרוביוטיקה גם במזונות שונים, ונשאלת השאלה, איזו פרוביוטיקה הכי טובה לנו? ראשית חשוב לדעת כי תוסף תזונה של פרוביוטיקה, מכיל כמות חיידקים טובים גדולה יותר מאשר אלו הנמצאים במזון אותו אנו אוכלים. במרבית המקרים נעדיף ליטול פרוביוטיקה המכילה כמות גדולה של חיידקים, לפחות מעל 10 מיליארד, ומגוון רחב של זנים.  כמו כן, חשוב ליטול פרוביוטיקה של חברה מוכרת, המכילה פטנט ייחודי ששומר על החיידקים הטובים בדרך ליעדם להשתרשות טובה ויעילה במעי. תוספי תזונה פרוביוטיים מגיעים במגוון רחב המיועד לכלל בני המשפחה, ובשוק ניתן למצוא תוספי פרוביוטיקה המותאמים לילדים ולמבוגרים.
הרשמו לניוזלטר שלנו
הירשמו עכשיו לניוזלטר של סופהרב וקבלו עדכוני אורח חיים בריא!